Digital House Digital Agency

YouTube’dan spor müsabakalarını takip edenleri sevindirecek özellik!

2017 yılında Google tarafından tanıtılan YouTube TV, gelişmiş özellikleri sayesinde ABD’de en popüler canlı yayın hizmeti haline geldi. Daha fazla kullanıcıya hizmet vermek isteyen şirket, YouTube TV platformunda çoklu izleme adını verdiği özelliği aktif etmek için hazırlıklarını tamamladı.

YouTube TV, çoklu izleme özelliğini destekleyecek

Özellikle spor müsabakalarını takip eden kullanıcılar, çoklu izleme sayesinde aynı anda dört farklı kanalı izleyebilecek. YouTube, kullanıcıların bant genişliğine herhangi bir olumsuz etki yaratmaması için tüm işlemlerin kendi sunucuları üzerinde gerçekleştiğini açıkladı.

YouTube TV, çoklu izleme özelliğini destekleyecek

Çoklu görüntüleme özelliği, YouTube TV kullanıcılarına önümüzdeki aylarda aşamalı olarak sunulacak. Analistler, şirketin NFL Sunday Ticket için özel olarak geliştirildiğini tahmin ediyor.

Şirket ayrıca bugün, çoklu görüntülemenin bu yılın sonlarında YouTube uygulamasına geleceğini duyurdu. YouTube, Android kullanıcıları için video oynatıcı içerisinde yer alan kırmızı ilerleme çubuğunu gri ile değiştirdi.

Kırmızı renkli ilerleme çubuğu ana sayfa ve diğer her yerde kullanılmaya devam ediyor, bu nedenle değişikliğin izleme deneyimini hedeflediği açıkça görülebiliyor. YouTube’un vurgu rengi olan kırmızı, sadece video izleme ekranında değişecek.

Açık renkli tema kullanan kişiler için video oynatıcısındaki ilerleme çubuğunda herhangi bir değişiklik yapılmadı. Yeni özelliğin iOS kullanıcılarına ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir