Digital House Digital Agency

WhatsApp’tan iş hesaplarının satışlarını artıracak yenilik!

WhatsApp, insanların direkt iletişim kurması için en çok kullandıkları uygulama oldu. İşletmeler de müşterilerinin en rahat iletişimi kurması için genellikle buradan görüşme yapmayı tercih ediyor. WhatsApp da Business için Facebook ile bağlantı kuracak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Peki bu özellik ne işe yarayacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp Business hesapları, direkt Facebook paylaşımı yapabilecek

WhatsApp, katalog ekleme gibi özellikler nedeniyle işletmeler tarafından oldukça tercih ediliyor. Fakat müşterilerin katalog seçeneklerini görmesi için işletmenin numarasına sahip olması gerekiyor. Bu durumda ise sosyal medya platformları daha fazla öne çıkıyor.

Whatsapp Business Facebook paylaşımı

WhatsApp da işletmelere olan bu olumsuz etkiyi azaltması için paylaşımların Meta çatısı altında yer alan Facebook üzerinde direkt olarak paylaşım yapmasına izin verecek. Bu özellik, işletme sahibinin durum paylaşımı yapmasından sonra gerçekleşecek. İşletme sahibi, WhatsApp üzerinde paylaşım yaptığında aynı paylaşımı Facebook’da da yukarıdaki görselde de olduğu gibi yapacak.

Yeni özellik sayesinde işletmenin numarası olmasa bile algoritma ve reklamlar sayesinde paylaşımlar sosyal medyada da görünecek. Daha çok kişiye ulaşan paylaşımlar, işletmenin satışlarında artış sağlayacak. WABetaInfo’nun blog yazısına göre WhatsApp, bu yenilikle işletmelerin Business hesap kullanması için teşvik etmek istiyor.

Öte yandan WhatsApp, Business sürüm için Topluluklar özelliğini getirmek için de test ediyor. Art arda Business sürüm için yapılan yenilikler, WABetaInfo’nun teşvik konusundaki düşüncelerini doğrular nitelikte.

Yenilik şu anda Android 2.23.6.12 WhatsApp Business beta ve iOS 23.5.0.75 WhatsApp Business beta için test ediliyor. Kararlı sürüme ise test aşaması bittikten sonra gelecek.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir