Digital House Digital Agency

WhatsApp tasarımı değişiyor! İşte yeni hali

Meta’nın anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni güncellemeleriyle birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor. Sık sık yeni özellikleri test eden şirket, şimdi tasarım değişikliğine gidiyor. Çıkan son haberlere göre WhatsApp, Android cihazlar için yıllar sonra önemli tasarım değişikliği yapıyor. İşte yeni tasarım!

WhatsApp Android için yeni tasarım getiriyor

Dünyanın en çok kullanılan platformlarından biri olan WhatsApp, kullanıcıları heyecanlandıracak bir haberle geliyor. Daha öncesinde Android ve iOS için çeşitli yenilikler sunan uygulama şimdi tasarım değişikliği ile gündeme geliyor. Çıkan ekran görüntüsü ise bu değişiklikleri doğrular nitelikte.

WhatsApp tasarımı değişiyor! İşte yeni hali

Genel olarak bakıldığında WhatsApp, birçok özellikle güncellendi. Şimdi ise daha çok sohbet tarafında gerçekleşecek bir değişiklik geliyor. Bilgilere göre Android kullanıcıları, iOS kullanıcılarında olduğu gibi yeni bir ana sayfa görüntüsüne sahip olacak.

WABetaInfo’nun paylaşımına göre çıkan ekran görüntüsü yeni görünümü ortaya seriyor. Yeni tasarımla birlikte kullanıcılar, yeni sohbet için ya da başka bölüme girme için çaba sarf etmeyecek. Bunun yerine iOS’larda olduğu gibi alt kısımdaki işlevlerden istedikleri işlemlere ulaşabilecekler.

Bu gezintiği çubuğu yıllardır iOS’ta yer alıyor ancak Android’de yoktu. Geç olmasına rağmen Meta’nın böyle bir değişiklik yapması birçok Android kullanıcısını sevindirecek gibi duruyor. WhatsApp’ın 2.23.8.4 kodlu Android beta sürümündeki yenilik, Android arayüzünün iOS’a daha çok benzeyeceğini gösteriyor.

WhatsApp tasarımı değişiyor! İşte yeni hali

Tüm bunların yanı sıra WhatsApp Android yeni tasarım henüz test aşamasında. Söz konusu değişikliğin herkese açık olarak ne zaman sunulacağı hakkındaysa herhangi bir bilgi yer almıyor. Ayrıca şirket, mesaj düzenleme ve sohbet kilitleme özellikleriyle de gündeme geldi.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir