Digital House Digital Agency

WhatsApp’tan yeni özellik: Gruplar susturuluyor!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, kullanıcılarına daha iyi deneyim sunabilmek için yeni özelliklerini test etmeye devam ediyor. Gün içinde kullanıcılarının rahatsız olmalarını istemeyen şirket, gruplar özelinde geçerli olacak yeni bir özellik getiriyor.

WhatsApp grupları otomatik olarak sessize alınacak

Birçok insan birkaç tane WhatsApp gruplarına üye durumda. Hal böyle olunca gün içinde onlarca bildirim gelebiliyor. Bazı kullanıcılar grupları manuel olarak sessize alıyor. Şirket, kullanıcılarda bildirim bombardımanı olmasını istemiyor. Bu yüzden grupların otomatik olarak sessize alınmasını istiyor. Bu durumda “Tüm WhatsApp grupları tamamen sessize mi alınıyor?” sorusu akıllara geliyor.

WhatsApp grupları

Öncelikle bu özelliğin tüm grupları kapsamadığını belirtelim. WhatsApp grupları, daha önce 256 kişiyle sınırlıydı. Şirket, yeni bir güncelleme ile bu sayıyı 1024’e çıkardı. Otomtik sessize alma özelliği ise 256 kişinden fazla olan gruplar için geçerli olacak. Bu sayının altındaki gruplar özellikten etkilenmeyecek.

Elbette bu güncelleme dayatılan bir özellik olarak karşımıza çıkmayacak. Kullanıcı, isteğe bağlı olarak bildirimleri aynı yöntem ile açabilecek. Özet olarak bir WhatsApp grubuna alındığınızda üye sayısı 256’dan fazlaysa otomatik olarak sessizde olacak. Özellik şu anda kademeli olarak dağıtıyor.

WhatsApp grupları

Öte yandan şirket, geçtiğimiz günlerde gruplara ek olarak, kullanıcılara ve grup yöneticilerine daha fazla kontrol imkanı tanıyan Topluluklar özelliğini kullanıma sundu. Özellikle birlikte okul, aile, iş veya mahalle gibi gruplar altında toplanan kullanıcılar, artık birçok grubu tek bir çatı altında toplama fırsatına sahip oldu.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir