Digital House Digital Agency

WhatsApp, beklenen özelliğin testlerine başladı!

Dünyanın dört bir yanından milyarlarla kullanıcıya sahip çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sunduğu yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini artırmaya devam ediyor. Öyle ki uygulamanın şimdiki yeniliği ise QR kod ile mesaj taşıma özelliği oldu.

WhatsApp, başka bir telefona mesaj taşımayı kolaylaştırıyor!

WhatsApp’taki sohbetlerinizi başka bir telefona aktarabilmeniz için daha önce Google hesabını bağlayıp, sohbetleri buluta yüklemeniz gerekiyordu. Hemen ardından ise yedeği yeni cihazınıza indirdikten sonra mesaj aktarma işlemi tamamlanıyordu.

WhatsApp mesaj taşıma özelliği

WABetaInfo, paylaştığı blog yazısıyla WhatsApp’ın yeni mesaj taşıma özelliğini ortaya çıkardı. Öyle ki bu özellik, QR kod kullanarak tüm sohbetlerinizi başka bir telefona aktarabilmenize imkan sağlıyor. Bu sayede artık mesajları buluta yükleyip, yeni cihaza indirmenize gerek kalmıyor.

WhatsApp’ın Mesajları Taşıma özelliğini kullanabilmek için öncelikle uygulama içerisinden Ayarlar‘a giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında ise Sohbetler kısmına girin ve oradan da Mesajları Taşı seçeneğine tıklayın.

Mesajları Taşı bölümünde, aktarma işlemi için bir QR kod oluşturulacak. Bunu yeni telefonunuzun kamerası ile okuttuğunuz sırada uygulama mağazasına yönlendirileceksiniz. Buradan WhatsApp’ı indirin. Uygulamayı açtığınız zaman hesabınıza otomatik olarak giriş yapılacak ve tüm sohbetleriniz aktarılacak.

WhatsApp

Yeni özellik, Android 2.23.1.26 güncellemesi ile birlikte WhatsApp beta kullanıcılarına sunuldu. Önümüzdeki günlerde ise herkesin kullanımına açılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca mesaj taşıma halen geliştirilme aşamasında olduğundan ötürü kullanımında bir takım değişiklikler olabilir.

WhatsApp’ın yeni özelliğini kullanmak istiyorsanız, mesaj taşıma sırasında hatayla karşılaşabileceğinizi belirtmekte fayda var. Zira, bazı kullanıcılar sohbetlerin tam aktarılmadığını, bazıları da tüm mesajların silinip aktarılma işleminin tamamlanmadığını belirtiyor.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir