Digital House Digital Agency

TikTok’tan yeni özellik!

TikTok, iPhone kullanıcıları için arama widget’ı alıyor. Google’ın arama çubuğuna benzer çalışacak bu özellik, doğrudan TikTok’ta arama yapmayı mümkün kılacak. Bu hamle, sosyal medya devinin Google’la olan yarışını kızdıracak gibi duruyor.

TikTok iPhone’da arama widget desteği kazanıyor

TikTok, iPhone kullanıcıları için arama widget özelliği kazanıyor. Google Arama’ya benzer bir pencere öğesi sunan bu destek, TikTok’un arama özelliğine dikkat çekiyor. iPhone kullanıcılarının uygulamayı açmadan ve menülerde gezinmeden doğrudan arama ekranına erişmesini sağlayacak.

Bu yılın başlarında TikTok, arama motoru olma isteğini gösteren “TikTok ile Arayın” sloganlı bir reklam yayınladı. iOS için arama desteğinin sunulmasıyla birlikte platform, Google’ın arama widget’ına karşı rekabetçi bir yaklaşım benimsiyor.

Sosyal medya devi tarafından sunulan yeni özellik, TikTok’un yalnızca bir eğlence platformundan daha fazlası olmak istediğini gösteriyor. Google’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Prabhakar Raghavan’a göre TikTok, gençlerin günlük yaşamlarının ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Google tarafından yürütülen bir araştırma, ABD’deki 18 ila 24 yaşındaki kullanıcılarının yüzde 40’ının öğle yemeği için Google yerine TikTok’u kullandığını gösterdi. Ayrıca TikTok birçok kullanıcı için haber kaynağı haline gelmiş durumda.

TikTok’un arama motoru olma isteği merak uyandırsa da, bu pazarda ayakta nasıl kalacağı tartışma konusu oldu. Geçen yıl yayınlanan bir rapor, TikTok’un arama özelliğinin yüzde 20 oranında yanlış bilgi önerdiğini gösterdi.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir