Digital House Digital Agency

TikTok’a yapay zeka dokunuşu: Lensa alternatifi geliyor!

TikTok

Popüler sosyal medya platformları arasında yer alan TikTok, gücünü yapay zekadan alan yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Yapay zeka kullanarak avatar oluşturmayı sağlayacak özelliğin kısa bir süre sonra kullanıcı deneyimine sunulması bekleniyor. Söz konusu özellik, aynı mantıkta çalışan Prisma Labs’e ait Lensa aracı ile ile son derece benzer olacak.

Benzersiz avatarlar tasarlayabileceksiniz

Basit bir kullanıma sahip olması beklenen araç ile birlikte kullanıcılar, yapay zeka ile üretilen havalı avatarlara sahip olabilecekler. Ücretsiz olarak sunulacak TikTok aracı, her bir kullanıcı tarafından günde bir kez kullanılabilecek. Üretilen avatarlar için indirme seçeneği sunulacağından diğer mecralara aktarılması da mümkün olacak.

TikTok ‘a eklenecek araç ile avatar üretmek için sizlerin en az 3, en fazla 10 adet görsel yüklemesi gerekecek. Yüklenen görseller, tercih ettiğiniz stil çerçevesinde yapay zeka kullanılarak işlenecek ve sizlere 30 farklı avatar seçeneği sunulacak. Bu seçenekler arasından dilediğinizi avatar olarak kullanabilir, cihazınıza indirebilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

TikTok ‘un geliştirdiği yapay zeka ile avatar üreten aracın, Lensa‘ya oldukça benzer yapıda olduğunu söylemiştik. 2022 yılında tanıtılan Lensa, aynı mantıkla görüntü işleyen bir yapay zeka aracı. TikTok’un özelliğinin ücretsiz olması sebebiyle Lensa’nın alternatifi olması bekleniyor.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir