YouTube ve Reddit gibi birçok sosyal medya uygulamasında bulunan özellik, nihayet TikTok’a da geliyor. Beklenen beğenmeme özelliği, yakın zamanda tüm TikTok kullanıcılarına sunulacak. İşte söz konusu özellik hakkında diğer detaylar…

TikTok yorum beğenmeme özelliği kullanıma sunuluyor!

Akıllı telefonların popülerleşmesiyle sosyal medya uygulamaları da çağa ayak uydurarak büyük hızla büyüdü. Sosyal mecralarda yaptığımız paylaşımlar, yorumlar veya genel tabiriyle içerikler kimi kesim tarafından beğenilirken beğenmeyenler de olabiliyor.

TikTok yorum beğenmeme özelliği kullanıma sunuluyor!

TikTok’un resmi hesabından yaptığı paylaşıma göre beğenmeme özelliği yakın zamanda kullanıcılara sunulacak. YouTube ve Reddit’te de bulunan söz konusu özelliğin testlerine Nisan aylarında başlanırken, önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması bekleniyor.

Özelliği biraz daha detaylandırmak gerekirse, bildiğiniz üzere bir paylaşımdaki yorumu beğenmek için hemen sağdaki kalp ikonuna basmamız gerekiyor. TikTok’ta artık beğenmeme özelliğiyle birlikte, like ikonunun yanında bir de dislike emojisini göreceğiz.

TikTok yorum beğenmeme özelliği kullanıma sunuluyor!

Önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulacak özellikle ilgili bir diğer merak edilen ise, beğenmeyen kullanıcıların görünüp görünmeyeceği. TikTok’un resmi hesabından yapılan paylaşıma göre yorumu beğenmeyen kişiler, diğer kullanıcılar tarafından görülmeyecek. Ayrıca beğenmeme sayısı da gizlenecek.

Yorumu beğenmeyen kullanıcılar, beğenmeme ikonuna ikinci kez tıklayarak beğenmemekten vazgeçebilir. TikTok tarafından paylaşılan beğenmeme özelliği, yorumu rapor etmenin bir başka yolu olarak tanımlanıyor. Rapor edilen yorumun gerçekten topluluk kurallarına uygun olup olmadığı, beğenmeme sayısı ile ortaya çıkacak.

TikTok yorum beğenmeme özelliği kullanıma sunuluyor!

Sosyal medya platformları beğenmeme sayılarını gizliyor

Birçok sosyal medya uygulaması, paylaşılan içeriklerdeki beğenmeme sayısını gizlemeyi tercih ediyor. Geçtiğimiz aylarda da paylaşılan videolardaki dislike sayısını gizleyen YouTube, diğer sosyal platformlarını da kendin yolundan götürüyor.

TikTok’a darbe: YouTube reklam gelirlerinin yeni adresi Shorts!

YouTube, önümüzdeki yılında başında yürürlüğe girecek yeni değişiklerle birlikte artık Shorts içerikleri, üreticilerin reklamlar ile gelir elde edebileceğini duyurdu. Ayrıca bu iş ortaklığının Vine ve TikTok gibi kısa video paylaşım platformları arasında dünyada ilk olduğunu da belirtti.

TikTok yorum beğenmeme özelliği kullanıma sunuluyor!

Kaynak