Digital House Digital Agency

Google Chrome artık daha renkli ve eğlenceli olacak!

İnternet tarayıcıları son dönemde birbirleri ile kıyasıya rekabet içerisinde. Uygulamalar her geçen gün kendilerine yeni özellikler katarak daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyor. Hali hazırda en çok kullanılan tarayıcı olan Google Chrome da yeni özellikler sunmaya devam ediyor.

Google Chrome’da tema değiştirmek artık daha kolay

Google Chrome yeni güncellemesi ile bu sefer göze hitap etmeyi planlıyor. Chrome yeni özelleştirme seçenekleri ile artık çok daha renkli bir hal alacak. Google, Chrome’un masaüstü sürümünde bir dizi yeni canlı renk ve tema ayarını denemenizi sağlayan yeni bir yan panel ekledi.

Bu seçeneklerin çoğu daha önce Chrome’da mevcut olsa da, eklenen panel ile artık tarayıcıyı özelleştirmek çok daha kolay hale gelmiş durumda. Ayrıca yeni panel ile artık yaptığınız değişiklikleri gerçek zamanlı olarak karşınızda olacak.

Otomatik güncellemeler aktif değilse tarayıcınızın araç çubuğunun sağ üst köşesindeki üç noktaya tıkladıktan sonra Yardım > Google Chrome Hakkında’ya giderek en son sürüm güncellemesini cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Peki güncellemenin ardından bu yeni özelleştirme aracını nasıl kullanacaksınız? Uygulamayı güncelledikten sonra yeni sekme açtığınızda sağ alt köşede ‘Chrome’u Özelleştir’ seçeneği karşınıza çıkacak. Bu bölüme tıkladıktan sonra Google’ın Chrome için sunduğu yeni kenar çubuğu karşınıza çıkacak. ‘Görünüm’ kısmına giriş yaparak Chrome üzerinden tema ve renk değiştirmek mümkün olacak.

Bu bölüm sayesinde Chrome tarayıcınızın genel renk şeması ve her gün değiştirmek üzere ayarlayabileceğiniz arka plan resmini ayarlayabileceksiniz. Eğer sadece bir temada karar kılamıyorsanız karşınıza çıkan koleksiyonda temanın günden güne değişmesini de tercih edebilirsiniz.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir