Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

Threads Twitter’ı nasıl etkiledi? Şirket CEO’sundan şaşırtan açıklama!

Twitter, Elon Musk tarafından satın alındığından beri birçok değişikliğe sahne oldu. Fenoman iş insanının platform için aldığı kararlar birçok kullanıcı tarafından tartışma konusu oldu. Özellikle geçtiğimiz günlerde Tweet görüntüleme sınırı hamlesi, kullanıcılarda büyük bir tepki yarattı.

Twitter CEO’su: “Platformun beş ayın en büyük kullanım gününü yaşadı”

Twitter son dönemde tepki topladığı dönemde Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, Twitter rakibi olarak Threads platformunu yayınladı. Hal böyle olunca Twitter’ın dalgalı sürecinden yorulan birçok kişi, platforma akın etti.

 

Twitter trafiği

Öyle ki Threads, 5 gün gibi kısa bir süre içinde 100 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşarak rekor kırdı. Cloudflare grafiklerine göre bu durum, Twitter etkileşimlerini olumsuz etkiledi. Ancak Twitter CEO’su Linda Yaccarino, aynı fikirde değil.

 

Linda Yaccarino, geçtiğimiz günlerde son 5 aydaki en büyük kullanım gününü yaşadıklarını söyledi. Ancak grafiklere göre Twitter trafiği, Threads yayınlandıktan iki gün içinde yüzde 5 azaldı. İşte Twitter CEO’sunun attığı Tweet;

Sizi bir ileti dizisinde asılı bırakmak istemem… ama Twitter, gerçekten kendinizi aştınız! Geçen hafta Şubat ayından bu yana en büyük kullanım günümüzü yaşadık. Sadece BİR Twitter var.

Bunun üzerine Elon Musk, “kullanım günü” ifadesine açıklık getiren bir cevap verdi. Musk, ekran süresine işaret etti ve şu ifadeleri kullandı;

iOS ve Android tarafından bildirildiği üzere, telefon ekran süresinin günlük kümülatif kullanıcı-saniyesi, oynaması en zor olanıdır. Bence bu hafta tüm zamanların rekorunu kırabiliriz.

Threads’ten önce 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşan en hızlı platform ChatGPT olmuştu. Diğer yandan TikTok 100 milyona ulaşmak içi 9 ay beklerken, Instagram’ın bu seviyeye ulaşması yaklaşık 2 buçuk yıl sürmüştü. Sizce Threads’ın bu hızlı yükselişinin ardından, başarısını devam ettirebilir mi? Yoksa Twitter, yeni bir hamleyle bu alandaki eski gücünü tekrar kazanır mı?

Kaynak

0
Date