Instagram, Hikayeler özelliğini daha da renklendiriyor! En son gelen güncellemeyle birlikte, kullanıcılar artık müzik, fotoğraf ve videolarını paylaşırken birkaç yeni ve interaktif yoldan faydalanabilecek. Instagram bu güncellemelerle kullanıcıların yaratıcılıklarını daha da özgür bırakmayı hedefliyor. İşte yeni eklenen özellikler…

Bu yenilikler arasında en çok göze çarpanı ‘Reveal’ (Göster) adında bir özellik. Bu özellik sayesinde, hikayenizdeki içerik bulanık bir şekilde gözüküyor ve meraklı gözler, ne olduğunu görebilmek için sizinle doğrudan mesajlaşmak (DM göndermek) zorunda kalıyor. Instagram’ın başındaki isim Adam Mosseri’ye göre, bu yenilikle birlikte hikayeler ve DM’ler platformdaki etkileşimi bir üst seviyeye taşıyacak.

instagram-hikayeler-eglenceli-ozellikleri

Bir diğer yeni özellik ise ‘Frames’ (Çerçeveler). Bu, fotoğraflarınıza eski iyi günlerin Polaroid havasını getiriyor. Telefonunuzu sallayarak fotoğrafınızı ortaya çıkarmak hem nostaljik hem de eğlenceli olacak. Ancak, Polaroid’in kendisi bile fotoğrafların sallanmasını önermiyor; film gelişirken fotoğrafı parlak ışıktan uzak tutmak gerektiğini söylüyorlar. Yani bu küçük eğlenceli ekleme, hem ironik hem de kullanışlı.