Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

Google ile Keşfetme Deneyimi!

Her kampanyayla birlikte reklam verenlerin ulaşmak istediği belirli hedefler vardır. Bazıları için bu marka bilinirliğidir, bazıları için web sitesi trafiğidir. Peki ya amacınız harekete geçmeye hazır olan kitlelere ulaşmaksa? Google Discovery reklamlarıyla 3 milyara ulaşabilirsiniz.

Google Discovery reklam nedir?

Google, müşteri amacı sinyallerini kullanarak, kullanıcıların bir markayla etkileşim kurma olasılığının en yüksek olduğu zamanı belirlemek için makine öğrenimini kullanır. Potansiyel müşterilere yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeye hazır oldukları anlarda ulaşmamızı amaçlar.

Google’a göre markalar bunu şu amaçlarla kullanmalıdır:

 

Dönüşümlerini ölçeklendirmek.

Yeni müşterilere ulaşmak.

Önceki müşterilerle yeniden bağlantı kurmak.

 

Google Discovery reklamlarını diğer kampanyalardan ayıran bir diğer özellik ise sınırlı kampanya ayarlarıdır. Reklam verenler şunları ayarlayamaz:

 

Reklam rotasyonu

Sıklık sınırı

Teslimat Yöntemi

Cihaz hedefleme

Yerleşim hedefleme

İçeriğe dayalı hedefleme

Manuel teklif stratejileri

 

Bu kampanya türü, reklam verenlerin kampanya performansını optimize etmeye odaklanabilmeleri için teklif verme ve hedefleme açısından otomatik kampanya ayarları sunar.

Discovery Reklamlar ve Görüntülü Reklamlar;

Discovery reklamlar, Google’ın algoritmaları tarafından belirlendiği şekilde, yüksek amaçlı davranış sergileyenlere ulaşır. Örneğin, yeni tüketiciler edinmek, hedef kitlelerini ürün veya hizmetleriyle tanıştırmak isteyen e-ticaret işletmeleri için harikadır. Ayrıca Görüntülü reklamlar her zaman bu tür bir eylemi yönlendirmeyi amaçlamaz.

Google Discovery Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Bir Discovery kampanyası başlatmak için öncelikle metninizi, resimlerinizi ve logonuzu hazırlamanız gerekir. Ardından, hedef EBM teklifinizin en az 10 katını karşılayacak kadar yüksek bir günlük bütçeye ihtiyacınız var. Reklam hesabınızda site genelinde etiketlemeyi dönüşüm izlemeyle birlikte etkinleştirmeniz gerekiyor. Son olarak, Google’ın kişiselleştirilmiş reklam politikalarını incelemeli ve bunlara uyduğunuzdan emin olmalısınız. Bu önemli adımları tamamladıktan sonra kampanyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle bir Google Discovery reklam kampanyası oluşturun, resimlerinizi yükleyin ve ‘öğrenme’ döneminden geçin. 

Google Discovery reklam örnekleri;

Youtube Anasayfa

Discovery reklamları ile bulunabileceğiniz başka bir yer de YouTube uygulamasıdır. “Ana Sayfa” sekmesini aşağı kaydırdığınızda, büyük olasılıkla sarı “Reklam” göstergeli reklamlar göreceksiniz.

Google App Discover

Google uygulamasını cihazınıza indirmiş miydiniz? “Keşfet” özelliği açıksa Discovery reklamları görebilirsiniz. Keşfet özet akışları, kullanıcılara web geçmişlerine, ilgi alanlarına ve kayıtlı öğelerine göre kişiselleştirilmiş içerik sunar.

Gmail Feed

Discovery reklamlarının gösterileceği yerlerden biri Gmail’dir. “Promosyonlar” veya “Sosyal” sekmelerine gittiğinizde reklamları görebilirsiniz. Reklamlardan birine tıkladığınızda bir e-mail gibi açılır ve markanın teklifiyle ilgili ayrıntıları gösterir.

Discovery ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir nokta, Almanya, Avustralya ve Fransa’daki tüketiciler tarafından kullanılamamasıdır. Bu tüketiciler Google Uygulamalarında da buna benzer reklamlar görmezler.

 

Google Discovery Ads, reklam verenlerin hedef kitlelerine ulaşmalarına yardımcı olmak için Google’ın en son aracıdır. Her zaman olduğu gibi kampanyaları denediğinizden ve optimize ettiğinizden emin olun.

1
Category
Date