Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

Facebook( META) Polling Reklamları İle Kitlenizin Tercihlerini Dinleyin

Facebook (META) anket reklamları ile hedef kitlenize kulak verin. Bu reklam modeli, hedef kitlenizle etkileşimde bulunmak için iki yanıtlı bir anket kullanmanıza olanak tanır. Reklam Yöneticisi’nde video reklamınıza bir anket eklediğinizde bu reklam, mobil cihazlardaki Facebook Haber Kaynağı’nda ve Instagram Stories’de görünür.

Polling Ads Facebook’da yaygınlaşan ve hedef kitleyi markayla doğrudan iletişime dahil eden pek çok uygulamadan bir tanesi. Ayrıca markaların var olan ürün ve hizmetleri hakkında feedback almanın bir diğer yoludur. Yapılan anketler kullanıcıları ürün geliştirme, yaratma ve yeniden işleme noktasında marka yolculuğunun  bir parçası haline getirir. Elde edilen anket verileri ise markanın pazarlama stratejisini şekillendirmeye yarayan etkili destekleyiciler sayılabilir.

Anket alanında; 2 cevap şıkkı ekleyebiliyoruz. Soru için 80 karakter, her bir cevap şıkkı için ise 24 karakter sınırı bulunmaktadır.

Reklam Yöneticisi’nde bir anket reklamı oluşturmak için:

Reklam Yöneticisi’ne gidin. Sol üstteki + Oluştur’a tıklayın. Anket reklamlarını destekleyen bir reklam verme amacı seçin. Desteklenen reklam verme amaçları arasında Marka bilinirliği, Erişim, Trafik, Uygulama yüklemeleri ve Dönüşümler bulunmaktadır. Devam’a tıklayın. Gerekirse kampanya detayları, A/B testi ve kampanya bütçesi optimizasyonu bilgilerinizi ekleyin ve İleri’ye tıklayın. Bütçenizi, hedef kitlenizi, reklam alanlarınızı ve optimizasyonunuzu seçin. Anketinizin sadece mobil Facebook Haber Kaynağı’nda ve Instagram Stories’de görüneceğini unutmayın. Otomatik Reklam Alanları’nı seçerseniz veya manuel olarak ilave reklam alanları eklerseniz video reklamınız bu reklam alanlarında anket eklenmemiş şekliyle gösterilir. İleri’ye tıklayın. Kimlik kısmında Facebook Sayfanızı seçin ve varsa Instagram hesabınızı ekleyin. Reklam Oluşturma kısmında Tek Görsel veya Video’yu seçin. Dönen formatın kullanıldığı bir reklama anket ekleyemezsiniz. Reklam Kreatifi kısmında reklamınız için kullanmak istediğiniz videoyu seçin. Videonuz yüklendiğinde Anket Ekle’ye tıklayın. Her reklam alanına bir anket eklemek istiyorsanız Düzenle’ye, daha sonra Yaratıcı Araçlar kısmındaki Anket’e tıklayın. Anket Ayarları kısmında bir anket sorusu ve 2 cevap şıkkı ekleyin. Soru için 80 karakter, her bir cevap şıkkı için ise 24 karakter sınırı bulunmaktadır. Reklamınız Facebook Haber Kaynağı’nda yayınlandığında anket şıklarını belirli bir siteye yönlendirmek istiyorsanız Facebook Akış Tercihleri kısmında her şıkka birer internet adresi (URL) ekleyin. Birisi şıklardan birini seçtiğinde ilgili site, anketinizin altında otomatik olarak yüklenir. Şıklardan birine site internet adresi (URL) eklerseniz iki şık için site eklemeniz gerekeceğini unutmayın. Site internet adresi (URL), iki şık için de aynı olabilir. Anket oluşturmayı tamamladıktan sonra Kaydet’e tıklayın. Video reklamınızda yer almasını istediğiniz başlığı, açıklamayı, eylem çağrısı düğmesini ve diğer metinleri ekleyin. Geçerliyse, Takip kısmına bilgiler ekleyin. İşiniz bittiğinde video reklamınızı yayınlamak için Yayınla’ya tıklayın.

Atike Tokat Çetin

Associate Director

0
Date