Facebook’un gençler arasında cazibesini yitirdiği herkesin malumu ve Meta da bunun farkında. Meta, Facebook uygulamasını gençler arasında yeniden popüler yapma çabalarından vazgeçmedi. Şirket, gençleri yeniden kazanmak için büyük bir dönüşüm sürecine girdi. Peki Facebook’a küsen gençler geri döner mi?

 

Meta’nın Facebook uygulamasından sorumlu Tom Alison, resmi blogda yaptığı bir açıklamada, platformun gençlere yönelik önemli değişiklikler yapacağını duyurdu. Alison, “Facebook hala herkese hitap ediyor, ancak sosyal medyanın yeni nesil tüketicilerini inşa etmek için genç yetişkinleri hedef alarak önemli değişiklikler yaptık,” dedi.

 

 

Bu çabaların asıl sebebi, Meta’nın TikTok ile rekabet etmeye çalışması. Çünkü TikTok gençler arasında o kadar popüler oldu ki, yakalayabilene aşk olsun. Yaklaşık üç yıl önce Mark Zuckerberg gençlerin, şirketin “kutup yıldızı” olması gerektiğini söylemişti. Şimdi ise, Facebook uygulamasının kullanıcı bağlantılarına dayalı bir akıştan, yeni içeriklerin keşfine odaklanan bir yapıya dönüşmesi hedefleniyor.