Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

E-ticaret için Dynamic Product Ads

Dinamik reklamlar, Facebook, Instagram, Messenger ve Audience Network’teki diğer reklamlara benzer görünür. Ancak, ürünlerinizin her biri için ayrı bir reklam oluşturmak yerine, reklamını yapmak istediğiniz şeyler için veri akışınızdaki resimleri ve ayrıntıları otomatik olarak kullanan bir reklam şablonu oluşturursunuz. Dinamik reklamlar, sitenizde öönemsediğiniz eylemleri gerçekleştirerek işletmenize zaten ilgi göstermiş olan kişilere reklam göstermek için Facebook pikselinizi veya SDK’nızı kullanır.

Facebook’un dinamik ürün reklamları ile web sitenizi ziyaret eden her potansiyel müşteri için kişiselleştirilmiş reklamlar oluşturabilirsiniz.

Facebook’un dinamik reklamları, en alakalı ürünlerinizi otomatik olarak tanıtmanıza olanak tanır. Bu teknolojiden yararlanarak, onlara ilgi gösteren kullanıcılara doğru ürünleri gösterebilirsiniz.

Ürün kataloğunu yükleyin ve kampanyayı oluşturun. Dinamik ürün reklamları, ürünlerle ilgili güncel bilgileri kullanarak işinize yarayacaktır.

  • Son derece kişiselleştirilmiş reklamlar
  • Ürünlere odaklı
  • Gerçek zamanlı olarak güncellenir
  • Cihazlar arası hedefleme için optimize edilmiştir
  • Etkili

Dinamik reklamlar otomatik olsa da dikkatle izlenmeleri ve optimize edilmeleri gerekir.

Advantage+ kampanyalar ile dinamik reklamlar arasındaki fark nedir?

2022’nin başında Meta, yeni nesil dinamik ürün reklamları olarak Advantage+ kampanyalarını kullanıma sundu.

Advantage+, manuel görevlerin sayısını azalttığı için kampanyayı oluşturmanın daha kolay bir yoludur. Advantage+, Facebook’un otomatik olarak özel kampanya ayarları oluşturmasına olanak tanır.

Dinamik reklamlardan yararlanırken kampanya oluşturma, reklam seti ve reklam oluşturma farklı aşamalardır, Advantage + ile bu aşamalar birleştirilir.

Bir yeniden hedefleme kampanyası oluştururken daha fazla manuel ayarlara ve ayrıntılı bilgiler girmeye alışkınsanız, Facebook dinamik reklamlarının size sunduğu seçeneklere sadık kalabilirsiniz.

Hangi işletmelerin Facebook Dinamik Reklamlarını kullanması gerekir?

Basitçe söylemek gerekirse, ürün kataloglarını kullanan performans odaklı her işletme, hedef kitlesine odaklanan alakalı reklamlardan yararlanabilir, ancak bazıları DPA ile büyük etki yaratabilir. Facebook DPA, Dinamik Reklam öğesinin bir alt grubu gibi düşünebilirsiniz.

Dinamik ürün reklamları oluştururken yapmanız gereken adım, ürünleriniz ile ilgili tüm bilgileri içeren bir Facebook Kataloğu oluşturmaktır.

Orada, işletmeniz için en alakalı olanı katalog türleri bulacaksınız.

  • Kategoriler:
  • E-ticaret
  • Seyahat
  • Emlak
  • Otomotiv

Bu dördü, Facebook dinamik reklamlarıyla yüksek etkili işler yapabileceğiniz temel iş türleridir.

Dinamik Ürün Reklamları Ne Zaman Kullanılmamalıdır?

Standart carousel reklamlar 10 adede kadar resim gösterebildiği için, eğer yeni başlıyorsanız ve 10’un altında ürüne sahipseniz, basit tutmayı ve carousel kullanmayı tercih edebilirsiniz.

10-20 ürün için, hepsi çok benzerse, yalnızca en çok satan seçenekleri gösteren normal bir dönen reklamla kurtulabilirsiniz.

Genel bir kural olarak, 10’dan fazla öğeniz varsa ve bunlar çeşitliyse veya benzer olsalar bile 20’den fazla ürününüz varsa, pazarlama stratejinize DPA’ları eklemeyi düşünmenin zamanı geldi.

Facebook’ta dinamik reklamlar nasıl kurulur?

Başlamak için Facebook Pixel’i sitenize yükleyin. Bir web sayfası ile Facebook kampanyası arasında bağlantı kurmak için sitenize piksel kodu yerleştirin (veya tanınan dönüşümleri siteye yönlendirin). https://www.facebook.com/business/products/ adresini ziyaret ederek, Dinamik Reklamlar için ‘kurulum’ seçeneğine tıklayarak ve ardından sayfanın altındaki açılır menüden “Kurulumu Başlat” öğesini seçerek pikselleri ayarlayın.

Facebook dinamik ürün reklamları nasıl kurulur?

Facebook Pixel’i Kurun ve Etkinlikleri Ekleyin

Ürün Akışı Oluşturun

Facebook Kataloğunuzu kurun

Dinamik Ürün Reklamları Kampanyanızı Oluşturun

Eda Kıy

Performance Marketing Specialist

0
Category
Date
Tags: