Digital House Digital Agency

Google mobil tasarımını değiştiriyor: İşte yeni görünüm!

Google, uzun süredir uygulamasının yeni Material You tasarımını test ediyor. Uygulamanın yeni tasarımı, neredeyse tüm detaylarıyla ortaya çıkmaya başladı. Yeni tasarım dışında ek olarak kullanım deneyimini iyileştirecek birçok özellik de var. Peki Google mobilin yeni tasarımı nasıl görünüyor ve özellikler neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Google mobilin yeni tasarımı, kullanıcılara yardımcı olacak

Google uygulamasının yeni tasarımında öncelikle arama motorunun hemen altında yer alacak küçük kutular içinde öneriler yer alacak. Bu kutularda kullanıcıların arayabileceği arama önerileri bulunacak. Kutular sayesinde Google kullanıcıları, herhangi bir arama yapmadan pratik bir şekilde arama motorundan bilgi edinecek.

Tasarım değişikliğinde Google hesabının profil fotoğrafındaki farklılık de göze çarpıyor. Önceden şirket tarafından belirlenen herhangi bir tek renk profil fotoğrafı çerçevesinde kullanılırken şu anda Google’ın marka renkleri olan kırmızı, mavi, yeşil ve sarı profil fotoğrafını çeviriyor.

Tasarım konusuna gözle görülür bir diğer değişkenlik ise genel olarak yazı tipinde var. Değişen yazı tipi sayesinde Google uygulamasındaki Ayarlar seçenekleri birbirinden daha kolay ayırt edilecek.

Son olarak bir de AMOLED ekran özelliğine sahip akıllı telefon kullanıcıları için geldi. AMOLED ekranlı akıllı telefon kullanıcıları artık tamamen karanlık temada tamamen siyah ekrana sahip olacak. Google Android mobil tasarımına ek olarak masaüstü sürümde olduğu gibi profil fotoğrafına tıklayarak hesap değiştirme seçeneğini de sunacak.

Öte yandan Google mobil Material You tasarımı, son beta sürümünde tüm kullanıcılara açıldı. Kararlı sürüme ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir