Sosyal medya devi Twitter, güvenlik kapsamında yeni bir özellik daha getiriyor. Kullanıcılarının daha iyi bir deneyim yaşamasını isteyen platform, özellikle Elon Musk’ın açıklamalarında sonra yenilik yapmayı artırmaya başladı. Twitter kullanıcıları, istediği başka bir hesabı bahsetme adı altında etiketleyebiliyor. Fakat bu durum bazı Twitter kullanıcılarının istemediği bahsetme paylaşımlarına yol açabiliyor. Sosyal medya platformu da bunun önüne geçmek için kullanıcılarının kimlerin kendinden bahsetmesini kontrol etmek için yeni bir özellik getiriyor. Peki, yeniliğin detayları neler? Habere hep birlikte göz atalım.

Twitter bahsetmeme özelliği, en çok ünlüleri sevindirecek!

Twitter, kullanıcılarının paylaşım ve yanıtlarda kimlerin kendilerinden bahsedeceğini kontrol etmesine izin verecek. Henüz test aşamasında olan özellik, sosyal medya platformlarıyla ilgili paylaşım yapan Jane Manchun Wong’un Twitter hesabından duyuruldu. Fakat yeniliğin ne zaman geleceği şimdilik belirsiz.

Twitter, şu anda bir hesabın engellediği kişiler dışında herkesin bahsetmesine izin veriyor. Bu nedenle özellikle içerik üreticileri ve ünlüler sürekli bu şekilde bildirim almak zorunda kalıyor. Rahatsız olan yüksek takipçi hesapların yeni özellik sayesinde rahata kavuşması bekleniyor.

Test aşamasındaki özellik kararlı sürüme geldiğinde “Herkes senden bahsedebilir.” ve “Sadece takip ettiğin insan senden bahsedebilir.” şeklinde iki seçenek olacak. Bunların arasından tercih edilecek seçenekle beraber bahsetme ayarları bu şekilde kullanılacak. Sosyal medya devi, ayrıca kullanıcıların sadece belirli kişilere özel Space odası açabileceklerini de geçtiğimiz gün duyurdu.

Kaynak