Digital House Digital Agency

Twitter’dan direkt mesajlar ve gizlilik için iki yeni özellik!

Twitter, Elon Musk tarafından satın alındığından beri birçok yeni özellik kullanıcılarına sundu. Sosyal medya platformu, şu anda da Direkt Mesaj için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özelliğe göre Twitter kullanıcıları, Direkt Mesaj üzerinde daha fazla emoji ile tepki verecek. Peki, yenilik için detaylar neler? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Twitter Direkt Mesaj için genişletilmiş emoji tepkileri geliyor!

Twitter arayüz tasarımcısı Andrea Conway, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla platformun test edilen yeni özelliği gösterdi. Bu özelliğe göre Twitter Direkt Mesajlar için emoji tepki verme seçenekleri artıyor.

Twitter Direkt Mesajlar için emoji ile tepki verme seçeneği, platforma uzun süre önce geldi. Fakat bu özellikte sadece en çok kullanılan gülerken gözlerinden yaş gelen, üzgün surat ve kırmızı kalp gibi altı adet emoji yer alıyor.

Andrea Conway tarafından yapılan paylaşımındaki görsele göre Twitter Direk Mesaj için emoji ile tepki vermek için bütün hepsi kullanılabilecek. Bu sayede sosyal medya platformunun kullanıcıları, mesajlar karşısında hızlı bir şekilde kendini daha iyi ifade edebilecek.

Twitter, test ettiği yeni özellik sayesinde kullanıcılar arasında etkileşim artışı olacağını düşünüyor. Ek olarak da kullanıcıların kendi aralarında daha pratik bir şekilde iletişim kurması sağlanacak. Bu özellik, WhatsApp ve diğer sosyal medya devi Instagram için de aynı şekilde ilerlemişti. İlk önce belirli emojilerle tepki verilmesini sağlayan iki platform, sonradan bu seçenekleri artırmıştı.

Öte yandan Elon Musk, kısa süre önce tweetlerin ne kadar etkileşim aldığını gösteren yeni bir özellik getirdiklerini açıklamıştı. Bir süredir kullanımda olan bu yenilik için sosyal medya analisti Matt Navara, bugün tweetlerin görüntülenme sayısını gizlemek için yeni bir gizlilik ayarı üzerinde çalıştıklarını paylaştı. Buna göre tweetlerin görüntülenmesi gibi etkinlikler, hesap sahibinin tercihine bağlı olacak.

Elon Musk, tweetlerin görüntülenme sayısını gösteren özelliği getirme nedenlerini kullanıcıların platformda çok zaman geçirdiğini fakat buna rağmen etkileşim vermediklerini kanıtlamak için getirdiklerini açıklamıştı. Ünlü iş insanı ek olarak da Şubat ayından itibaren platforma birçok yeni özellik geleceğini ve tasarımda değişikler olacağını daha önceden belirtti.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir