Digital House Digital Agency

WhatsApp’tan dev yenilik ama herkes için değil!

WABetaInfo, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Android kullanıcıları için Mesaj Düzenleme özelliği geleceğini duyurdu. Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, birkaç yıl önce de mesajların “her iki taraftan da sil” özelliğini getirmişti. Fakat mesajın silinmesi durumunda iki tarafın da bunu görmesi bazı kullanıcılar tarafından desteklenmiyordu.

Test aşamasında olan Mesaj Düzenleme fonksiyonunun da bu nedenle mesajı silmek yerine kullanılacağı düşünülüyor. Peki WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı Mesaj Düzenleme fonksiyonu nasıl çalışacak ve detayları neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Mesaj Düzenleme özelliği, sınırlı süre içinde çalıştırılabilecek!

WhatsApp Mesaj Düzenleme özelliği, adından da anlaşıldığı gibi gönderilen mesajların düzenlenmesini sağlayacak. WABetaInfo, yeniliğin yapılan yazım hatalarının düzenlenmesi için getireceklerini açıkladı. Fonksiyon, yalnızca mesajı gönderdikten 15 dakikalık süre sonrasına kadar kullanılabilecek. Süre geçtikten sonra mesaj düzenlenemeyecek. Test aşamasında olan özelliğin ne zaman geleceği ise şimdilik belirsiz.

Uygulama, iki taraflı mesaj silme özelliğini ilk getirdiğinde süreyi kısıtlı tutmuştu. Bir süre sonra ek süre vererek değişiklik yaptı. Bu nedenle WhatsApp’ın Mesaj Düzenleme özelliğini getirdikten sonra da aynı şekilde süreyi uzatması muhtemel. Ayrıca üzerinde oynanan iletiler “düzenlendi” şeklinde mesajın sağ alt köşesinde görünecek.

Mesaj Düzenleme özelliği, hali hazırda iş uygulaması olan Slack’te yer alıyor. Aynı şekilde Twitter da bir benzeri olan Tweet Düzenleme özelliğini yakın zamanda duyurmuştu.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir