Digital House Digital Agency

YouTube yeni tasarımı ile kullanımı kolaylaştırıyor!

YouTube yeni tasarım değişikliklerini gözler önüne serdi. Şirket yaptığı yenilikler ile platformun daha kolay bir şekilde kullanılmasını hedefliyor. Yapılan yenilikler ile birlikte kullanıcıların şikayet ettiği bazı sorunlar da ortadan kaldırılıyor.

YouTube videolarda ileri ve geri sarmayı daha kolay hâle getiriyor

Popüler yayın platformunun getirdiği yenilikler arasında yakınlaştırma özelliği yer alıyor. Ağustos ayında YouTube Premium abonelerine sunulan ve bu süreçte test edilen yakınlaştırma özelliği artık herkes için kullanılabilir olacaBunun yanı sıra YouTube, video içerisinde istenilen noktayı bulmayı kolaylaştırıyor. Hem ileri hem de geri sarma özelliğini geliştiren şirket böylelikle kullanıcısına daha iyi bir deneyim yaşatma hedefinde. Video içerisinde gezinirken, artık YouTube kare kare görüntüler sunarak istenilen noktayı bulmayı kolaylaştıracak.

Haftalarca süren testlerin ardından YouTube, uygulamanın arka plan renginin izlenen videodaki renklere uyum sağlayan yeni bir ambiyans modunu da sunuyor. Bu özellik bilgisayar ve telefonlarını karanlık modda kullanan herkes için kullanılabilir olacak.

YouTube ayrıca artık karanlık tema kullanan kullanıcıların çok daha koyu bir arka plan ile karşılaşacakları iddiasında. Telefon, televizyon ve bilgisayarlarda kullanılabilecek yeni ve çok daha koyu tema ile video içerisindeki renklerin çok daha belirgin olacağı ifade ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra ‘abone ol’ düğmesi de yenilenirken ‘beğen, paylaş ve indir’ seçenekleri de daha az dikkat çekici hâle getirilmiş durumda. Ayrıca diğer Google uygulamalarında olduğu gibi YouTube içerisindeki küçük video resimlerinin de köşeleri yumuşatılmış şekilde karşımıza çıkacak.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir