Digital House Digital Agency

WhatsApp’tan yeni özellik!

WhatsApp yeni özelliğini test ediyor! Sohbetler artık çift cihazda

Meta’dan yeni bir WhatsApp güncellemesi haberi geldi. Bu yeni gelen haberle birlikte kullanıcıların biraz kafası karışmış gibi gözüküyor. Kullanıcıların geneli “bu özelliğin ne faydası var ki şimdi?” gibi yorumlar yapıyor. İşte gelen yeni güncelleme haberi ve güncelleme hakkında detaylar…

Kaybolan mesajlar artık kaybolmayacak gibi!

Gelen yeni güncelleme haberine göre kaybolan mesajlar artık kaybolmayacak gibi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada “gelen en yeni WhatsApp güncellemesi sayesinde kaybolan mesajlar artık saklanabilecek” başlığı yer aldı. Açıklamada ayrıca mesajın saklanıp saklanamayacağının mesajı gönderen kişiye sorulacağı belirtildi.

WhatsApp

WhatsApp’ta bir süredir var olan kaybolan mesaj özelliği sayesinde gönderdiğiniz bir video veya fotoğraf mesajı alan kişide sadece 1 kez görüntülenebiliyor. Gizliliği arttıran bu özellikle ilgili gelen yeni güncellemeyse kullanıcılar tarafından biraz garip karşılandı. Çünkü kullanıcılar attıkları mesajın saklanmasında bir sakınca görmedikleri zaman zaten direkt olarak atıyorlardı. Bu yeni sorgulama sistemi bu yüzden saçma olarak nitelendirildi.

Gelecek olan yeni güncelleme ile tek gönderimlik veya kaybolan mesaj olarak adlandırılan içerikler artık saklanabilecek. Mesaj attığınız kişi içeriği kendi WhatsApp hesabında veya telefonunda saklanmasını istediğinde size bir bildirim atacak ve siz bu bildirimi onayladığınızda mesajı saklayabilecek. Bu durum her ne kadar kaybolan mesaj özelliğine aykırı olsa da Meta güncellemeyi yayınlamakta kararlı.

İnternet üzerinde kullanıcıların yayınladıkları yorumlara baktığımızda genel olarak “Kaybolan mesaj özelliğinin ne anlamı kaldı?” gibi başlıklar görmek mümkün. Kullanıcılar bir mesajın saklanmasını istemediklerinde zaten kaybolan mesaj özelliğini aktif etmediklerini bu yüzden bu özelliği kullanmayacaklarını belirtti. Konuyla ilgili özelliğin tam olarak ne kadar faydalı olacağıysa güncellemenin yayınlanması ardından göreceğiz.

WhatsApp

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir