Digital House Digital Agency

Twitter’da karakter sınırı artacak!

Twitter, karakter sınırı nedeniyle mikro blog olarak adlandırılıyor. Twitter CEO’su Elon Musk, platformun karakter sınırını yükselteceklerini müjdeledi. Kullanıcılar, Tweet zinciri oluşturmadan kendilerini ifade edebilecek.

Twitter’da karakter sınırı artacak

2009 yılında 140 karakter ile başlayan Tweet sınırlaması, 2017 yılında 280’e çıkarıldı. Elon Musk, Bir Twitter kullanıcısı tarafından “Twitter’ın karakterleri 280’den 4000’e çıkarmaya ayarlandığı doğru mu” sorusuna evet yanıtını verdi.

Twitter kullanıcılarına müjde! Karakter sınırı artacak

Kasım ayında Musk, platformdaki karakter sınırını genişletmenin “yapılacaklar listesinde” olduğunu belirtti. Bu, daha yakın zamanda önerilen 4000 sınırdan ziyade 1000 karakterlik bir sınıra atıfta bulunuyordu.

Kesin sayı ne olursa olsun, Twitter’ın gelecekte önemli bir karakter sayısı artışı elde etmesi muhtemel görünüyor. Ancak karakter sınırının ne zaman artırılacağı henüz bilinmiyor.

Analistler, karakter sınırının sadece Twitter Blue abonelerine sunulacağını tahmin ediyor. Şirket, dün yaptığı açıklamada Blue aboneliğinin tekrar aktif edildiğini duyurdu.

Twitter, yeni CEO’nun devralmasından bu yana alelacele uygulanan yeni özellikler ve yaygın kaosa neden olan toplu işten çıkarmalarla alenen mücadele ediyor. Geçtiğimiz günlerde Musk’ın basına konuşan Twitter çalışanlarını dava etmekle tehdit ettiği ortaya çıktı.

Twitter Blue abonelerine sunulan özellikler ise şu şekilde;

  • Tweet düzenleme
  • 1080p çözünürlükte daha uzun video yükleme
  • Okuyucu (reader) modu
  • Onay işareti (İşletmeler için altın, devlet destekli kurumlar için gri ve ünlü kişiler için mavi renkli tik)
  • Yeni özellikleri standart kullanıcılardan önce deneyimleme

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir