WhatsApp, kullanıcı güvenliğini artırmak için bir dizi yeni özellik kazanacak. Popüler mesajlaşma uygulaması, konuşmaların gizliliği için Hesap Koruma, Cihaz Doğrulama ve Otomatik Güvenlik Kodları isimli üç özelliği devreye alıyor.

WhatsApp için yeni gizlilik özellikleri

WhatsApp tarafından paylaşılacak bu özellikler, hesapların yetkisiz kullanımını engellemeyi amaçlıyor. Ayrıca platform, kullanıcıları hesap hırsızlığından korumaya yardımcı olmayı amaçladığını söylüyor. WhatsApp, bu özellikleri halihazırda beta sürümlerinde test etmeye başladı.

Mesajlaşma uygulaması Hesap Koruma, Cihaz Doğrulama ve Otomatik Güvenlik Kodları isimli üç yeni özelliğini test etmeye başladı. İlk olarak Hesap Koruma, cihaz değiştiren kullanıcıları hedefliyor. Yeni cihaza geçiş yapmadan önce eski telefondan doğrulama istenecek.

Bir diğer yenilik olan Cihaz Doğrulaması ise ek güvenlik katmanı ekleyecek. WhatsApp, hesap kimliğini doğrulamanıza yardımcı olacak yeni kontroller getireceğini bildirdi. Son olarak Otomatik Güvenlik Kodları ile kullanıcı bilgileri şifreli olarak saklanacak.

  • Hesap Koruma: Bu özellik, hesabınızı başka bir cihaza yetkisiz bir şekilde taşıma girişimi konusunda sizi uyarmaya yardımcı olabilir.
  • Cihaz Doğrulama: Herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan hesabınızın kimliğinin doğrulanmasına yardımcı olacak ve cihazınızın güvenliği ihlal edildiğinde sizi daha iyi koruyacak kontroller geliyor.
  • Otomatik Güvenlik Kodları: Kişinin bilgileri altındaki şifreleme sekmesine giderek güvenlik kodunu manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Yeni önlemler, ek kontroller sunarak kullanıcıların doğru kişiler ile konuştuklarından emin olmalarını sağlayacak. Özelliklerin beta aşamasında test edildiğini hatırlatmak gerekiyor.

Kaynak