Digital House Digital Agency

Instagram yeni özelliğini herkese açtı!

Instagram yeni özelliğini herkese açtı! Sizi bilgilendirecek

Popüler sosyal medya platformu Instagram, yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini daha iyi bir hale getirmeye çalışıyor. Şirket, bu kez yeni özelliğini tüm kullanıcılar için aktif hale getirdi. Instagram, Hesap Durumu özelliği ile her türlü hesap sorununa karşı sizleri bilgilendirecek.

Instagram, hesabınız riskte olduğunda size haber verecek

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu Instagram, yaptığı bir duyuruyla yeni özelliğini tüm kullanıcılar için aktif hale getirdi. Platform, Hesap Durumu özelliğini daha öncesinde yalnızca sınırlı sayıda kullanıcıya sundu. Şimdi ise tüm kullanıcılara açık bir durumda.

Instagram yeni özelliğini herkese açtı! Sizi bilgilendirecek

Instagram, güncellemelerle kullanımı daha etkili hale getirmeyi amaçlıyor. Bunun için de kullanıcılara yeni güncellemeler sağlıyor. Son güncellemeyle birlikte de platform, hesabı kapatılmak üzere olan ya da herhangi bir riskle karşı karşıya kalan kullanıcıları uyaracak.

Şirket, yeni özellikle ilgili bilinmesi gereken detayları açıkladı. “Hesap Durumu, paylaştığınız bir şeyin (yorumlar, gönderiler veya hikayeler gibi) Topluluk Kurallarına aykırı oldukları gerekçesiyle kaldırılıp kaldırılmadığını ve bunun hesabınızın kaldırılmasıyla sonuçlanma olasılığının olup olmadığını görmenin yollarından biridir.”

Bununla birlikte Topluluk Kuralları ihlali gerekçesiyle hesabınız kaldırılırsa Instagram uygulamasından bildirim alacağınızı belirtti. Bu kaldırma işlemini ise Hesap Durumu ekranında istediğiniz zaman kontrol edebileceksiniz. Ayrıca Topluluk Kurallarına aykırı bir durum olmadığını düşünüyorsanız değerlendirme talebinde bulunabilirsiniz.

Instagram CEO’su Adam Mosseri de bu yeni özellikle ilgili Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Yeni özelliğin, daha fazla şeffaflık sağlamaya ve uygulamadaki fırsatları üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olduğunu ifade etti. Ayrıca şu sözleri ekledi: “Ayrıca profesyonel bir hesabınız varsa Tavsiye Kurallarımıza aykırı bir içerik paylaşıp paylaşmadığınızı veya profilinizde böyle bir şey olup olmadığını görmek için de Hesap Durumu özelliğini kullanabilirsiniz.”

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir