TikTok ve Instagram Reels’lerin ardından YouTube’da kısa biçimli video özelliğini getirdi. YouTube Shorts adı verilen bu içerikler çoğu kişi için yeni müzikler keşfetmenin bir yolu olarak yer alıyor. Bunlar bir araya geldiğinde YouTube kullanıcıları Shorts’un YouTube Music ile bir bütün haline gelmesini istiyordu. Son haberlere göre şirket, kullanıcıların bu isteğine kulak vermiş gibi görünüyor.

Shorts’taki müzikleri tek adımda müzik listenize ekleyin

ReelsTikTok ya da Shorts gibi kısa videoların yer aldığı platformlarda hoşunuza giden bir şarkı bulduğunuzda onu bulmak için uygulamadan çıkmanız gerekiyor. Sonrasında YouTube Music ya da Spotify gibi platformlar açarak şarkıyı arar ve listenize eklersiniz. YouTube ise bu adımları tek bir adıma dönüştürecek.

YouTube Shorts YouTube Müzik ile birleşiyor

Haberlere göre Shorts’ta gezinmenizi daha rahat gezinmeniz için YouTube, beğendiğiniz müzikleri doğrudan YouTube Music oynatma listesine ekleme seçeneğine sahip olmanızı sağlayacak. Bu sayede uygulamadan çıkmanıza da gerek kalmayacak.

Bunun için Shorts videosunun sağ alt köşesinde albümün resminin yer aldığı düğmeye dokunmanız yeterli olacak. Sonrasında uygulama sizi şarkı ve sanatçı adı gibi detayların olduğu bir sayfaya yönlendirecek. Ardından TikTok’ta da olduğu gibi şarkıyla yapılmış diğer kısa videoların bir listesi yer alacak.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra YouTube Music uygulamanızda kaydettiğiniz şarkıya ulaşmanız mümkün olacak. Üstelik bu işlemi Shorts videosundan çıkmanıza gerek kalmadan yapacaksınız. Ayrıca YouTube uygulamasında kendi Shorts videolarınızı oluşturduğunuzda, bu kayıtlı şarkıları Kaydedilenler arka plan önerileri olarak göreceksiniz.

YouTube Shorts YouTube Müzik ile birleşiyor

Shorts müziklerini YouTube Music’e kaydetmenin yeni yolu için YouTube ve YouTube Music’in güncellendiğinden emin olun. Uygulamalar en son eylülde güncellendiği için ek bir işlem yapmanıza gerek yok. En popüler sosyal medya platformlarından biri olan YouTube, bu yenilikleriyle kullanımı daha kolay hale getiriyor.

Kaynak