Spotify, platformdaki video desteğini genişletmeye karar verdi. Bir süre önce TikTok tarzı dikey, kısa videolar sunmuştu. Şimdi ise şarkı klipleri Spotify üzerinden izlenmesini istiyor. Bu özellik ile YouTube’a benzeyecek platform, kliplerin de yeniden işlevsel hale gelmesini sağlayacak.

Spotify’a şarkı klipleri geliyor

Hızla gelişen dijital eğlence dünyasında Spotify, stratejik adımlar atmaya devam ediyor. Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgiye göre, müzik platformu ve yayıncı kuruluşlar arasında görüşmeler başladı. Anlaşma olması halinde ise müzik kliplerinin tam hali Spotify’dan izlenebilecek.

Şu anda Spotify, şarkıcıların 10 saniyeden kısa olmak üzere müziklerine video yüklemeye izin veriyor. “Tuval” olarak adlandırılan bu özellik, artık videoların tamamını destekleyecek. Bu sayede YouTube’daki gibi şarkıları dinlerken kliplerini de görebileceksiniz.

Bir süredir ses tabanlı hizmetini genişletmek isteyen Spotify, video alanındaki yenilikleriyle dikkat çekiyor. Örneğin Spotify, TikTok benzeri dikey video özelliğiyle yeni şarkılar keşfetmeyi mümkün kıldı. Platformun alt menüsünde yer alan Keşfet butonu ile bu özelliği kullanabilirsiniz.

Spotify ayrıca daha önce çeşitli televizyon programlarıyla da anlaştı. Bu programların kısa kliplerini platformda paylaşan şirket, müziklerini ise oynatma listesi olarak sundu. Böylece takipçiler Spotify’dan müziklere kolayca erişebildi.

Şirket bir süre önce HiFi desteğini yeni bir abonelik katmanıyla sunacağını açıkladı. Supremium isimli aboneliğin 29.99 TL’den sunulan Premium’a göre daha pahalı olması bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak