Digital House Digital Agency

WhatsApp sildiğiniz mesajı geri getiriyor!

WhatsApp yanlışlıkla yazılan ya da attıktan sonra pişman olduğunuz mesajları silmeniz için bir süredir ‘Herkesten Sil’ özelliğini sunuyor. Kullanıcılar böylelikle oluşabilecek bazı durumlardan kaçabiliyor. Oldukça önemli olan bu özelliğin şimdiye kadar çokça kullanıldığını söyleyebiliriz.

WhatsApp’ta sildiğiniz mesajı geri alabileceksiniz

Herkesten sil‘ özelliğinin yanı sıra popüler mesajlaşma uygulamasında ‘Benden sil‘ seçeneği de bulunuyor. Bazen kimse tarafından görülmesini istemediğimiz bir mesajı yanlışlıkla sadece kendinizden sildiğinizde ise artık geri dönüşü olmuyordu.

WhatsApp silinen mesaj geri alma

WhatsApp bu durumu göz önünde bulundurarak artık ‘Benden sil‘ eylemini geri alma seçeneği sunuyor. Sunulan yeni özellik ile kullanıcılar artık bireysel veya grup sohbetlerinde kendi mesajlarını silme işlemini geri alabilecek ve herkes için silmek için beş saniyelik bir pencereye sahip olacak.

Bu sayede, kullanıcıların hatalı olarak gönderilmiş mesajlarını silmek için ‘Herkesten sil‘ yerine yanlışlıkla ‘Benden sil‘ seçeneğine dokunmalarının ardından yaşanan sorun da ortadan kalkmış olacak. Şirketin getirdiği yeni özellik ile yaşanan bazı sıkıntıların ortadan kalkması bekleniyor.

WhatsApp yeni özelliğin Android ve iPhone kullanıcılarına sunulduğunu açıkladı. Kullanıcıların yaşadıkları sorunlar üzerine sunulan bu özellik, bir süredir bazı kullanıcılar tarafından test ediliyordu. Ağustos ayında test aşamasına sunulan özellik son güncelleme ile birlikte herkes tarafından kullanılabilir oldu.

Kullanıcıların bir sohbetteki tüm kişiler için bir mesajı silmesine olanak tanıyan ‘Herkesten sil‘ özelliği 2017 yılında kullanıma sunuldu. Bireysel ve grup sohbetlerinde yanlışlıkla mesaj gönderme sorununu çözmek için tasarlanan özellik başlangıçta yedi dakika ile sınırlıydı. Sonrasında ise mesajları geri alma özelliği geçtiğimiz aylarda 60 saate kadar uzatıldı.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir