Digital House Digital Agency

Telegram güncellendi! İşte yenilikler

Telegram, dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri konumunda. Bunun en büyük etkisi ise güncelleme yaparak kullanıcı deneyimine önem vermesi. Telegram, blog yazısı olarak paylaştığı yazıda başta Güç Tasarrufu olmak üzere birçok yeni özellik geldiğini duyurdu. Peki, anlık haberleşme platformu için yeni özellikler neler ve ne işe yarayacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Telegram, Güç Tasarrufu ve daha birçok özellik sundu

Telegram, daha önceki güncellemelerinde hareketli emojiler, efektler gibi özellikler getirdi. Fakat haberleşme platformunda bunların ön planda olması cihazın gücünü düşürüyor.

Telegram da bugün paylaştığı yazıda bu özellikleri göz önüne alarak Güç Tasarruf modunu getirdiğini duyurdu. Özellikle giriş seviyesindeki Android telefonlar için gelen özellik ek olarak iOS için de arka plan güncellemelerini sınırlamak için de kullanılabilir. Bu özellik sayesinde akıllı telefonlar, daha az güç kullanacak şarjı daha uzun süre gidecek.

Telegram’ın paylaştığı özelliklerinden öne çıkan bir diğer özellik ise Ayrıntılı Oynatma Hızı oldu. Bu özellikle adından da belli olduğu gibi kullanıcıların video, sesli ve görüntülü mesajlar gibi iletilerin oynatma hızını 0,2 ve 2,5 x arasındaki seçeneklerden birini tercih etmesini sağlayacak.

Telegram’ın getirdiği bir diğer özellik olan Gruplar için Okunma Zamanı, uzun süredir gelmesi gereken bir fonksiyondu. Bu özellik sayesinde Telegram gruplarındaki kullanıcılar, 100 altında kişi sayısı olan gruba mesaj gönderdiğinde mesajı kimin ne zaman okunduğu görecek.

Telegram’ın getirdiği son özellik ise güvenlik alanında oldu. Telegram kullanıcıları, gruplara direkt olarak eklenmek yerine bunu davet bağlantısı özelliğiyle kontrol edebiliyor. Platfrom, bu özellikten yola çıkarak kısayol sağlamak için bu davet bağlantılarının mesaj olarak göndermesine izin verecek.

Kaynak

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir