YouTube kendisini yenileme tüm hızıyla devam ediyor. Son dönemde tasarımını değiştiren popüler yayın platformu aynı zamanda kullanım kolaylığı sağlamak adına yeni sekmelere kavuşmuştu. Yayın platformu şimdi de canlı yayın konusunda önemli bir adım atıyor.

YouTube canlı yayınlar renkleniyor

YouTube, içerik oluşturucularının canlı yayınlarına konuk davet etmelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik ilk etapta masaüstü sürümd kullanılamayacak olsa da telefon yardımı ile konuklar canlı yayınlara katılabilecek.

Yayın platformu bu özelliği ilk etapta sadece belli başlı yayıncılar için kullanıma sunacak. Ancak ilerleyen dönemde ise bu özelliğin genele yayılması bekleniyor. Bu sayede toplu yayınlar için farklı araçlar kullanan yayıncıların da işlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Canlı yayın içerisinde farklı konuklara geçiş yapabilecek olan içerik üreticileri, aynı zamanda yayın içerisinde yalnızca bir misafirin görünmesini sağlayabilecek. Canlı yayına bir konuk davet edildiğinde, yayın sahibinin ekranı konuğun üst tarafında görünecek.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, bazı içerik oluşturucular hesaplarında yeni “Go Live Together” seçeneği ile karşılaşacaklar. İçerik oluşturucuları bu canlı yayınlar için başlık, açıklama, para kazanma ayarları, küçük resimler ve görünürlük ayarları dahil olmak üzere akış ayrıntılarını ayarlayabilecekler.

Bu ayarları yaptıktan sonra, içerik oluşturucular canlı yayınlarına davet etmek için bir konuk seçebilecekler. Misafir davete tıkladıktan sonra bekleme odasına alınacak. Her iki kişi de hazır olduğunda ise yayın sahibi “Canlı Yayına Geç” diyerek yayını başlatabilecek.

Kaynak