WhatsApp, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla grup sohbetleri için anket özelliğini kullanıma sunduklarını açıkladı. WABetaInfo, geçtiğimiz aylarda yeniliğin test aşamasında olduğunu duyurmuştu. Yani bu özellik uzun süredir test aşamasında kararlı sürüme gelmek için bekliyor. Peki söz konusu özelliğin detayları neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp grup sohbetleri için anket özelliği, tartışmaları eğlenceli hale getirecek

WhatsApp, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Anketler Burada başlığı altında “Artık grup sohbetlerinde karar vermek çok daha kolay ve çok daha eğlenceli.” yazarak gruplar için anket özelliğini duyurdu. WABetaInfo, grup sohbetleri için anketi test etmeye başladığını geçtiğimiz Mayıs ayında açıklamıştı.

12 taneye kadar olacak anket seçenekleri, fikir ayrılığı yaşayan WhatsApp grupları için oldukça kullanışlı olması bekleniyor. Çünkü özellikle okul ve iş odaklı bazı WhatsApp grupları, yeni fikirlerin tartışılması için kullanılıyor. Bu sorun da uzun süren anlaşmazlıkların önüne geçiyor. Anket özelliği aynı zamanda Meta çatısı altındaki Instagram’daki hikayelerde uzun süredir yer alıyor.

Anlık haberleşme uygulaması WhatsApp, ek olarak geçtiğimiz günlerde Ortak Hesap özelliğini de test etmeye başladı. Şimdilik test aşamasındaki fonksiyon, 4 farklı cihazın tek hesaba senkronize olarak bağlanmasına imkan sunacak. WhatsApp’ın Twitter hesabından grup sohbetleri için anket özelliği ile ilgili paylaştığı videoyu izlemek isterseniz aşağıda yer alan linke tıklayabilirsiniz.

Meta çatısı altında yer alan Facebook, Instagram ve WhatsApp; eksik olan özellikleri bünyelerine taşıyor. Kullanıcıları için en iyi deneyim sunmaya çalışan platformlar, kendilerini sık sık yeniliyor.

Kaynak