Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi Spotify, kullanıcıların isteği doğrultusunda yeni özellikler almaya devam ediyor. Son olarak uygulamanın iOS sürümü için widget desteği geldi. Peki nasıl kullanılır? İşte iPhone’larda Spotify widget kullanımı…

iPhone’lar için Spotify widget’ları kullanıma sunuldu!

Aslına bakacak olursak iPhone kullanıcıları zaten Spotify widget’larını kullanabiliyordu. Fakat bu, iOS işletim sisteminin varsayılan özelliklerinden biriydi ve temel seviyede kullanım sunuyordu. Yani yetersiz kalıyordu. Bugün ise iPhone kullanıcılarından gelen istekler doğrultusunda Spotify, harekete geçti ve nihayet widget desteği sunmaya başladı.

iPhone'lar için Spotify widget'ları kullanıma sunuldu!

Artık iPhone’unuzun kilit ekranına Spotify widget’ını ekleyebilirsiniz. Bu widget sayesinde tek bir dokunuş ile şarkıyı değiştirebilir, aynı zamanda ses seviyesini de kontrol edebilirsiniz. Ayrıca üzerine tıklayarak, Spotify uygulamasına da giriş yapabilirsiniz.

Yeni widget’ın küçük ve büyük boyutlu iki seçeneği bulunuyor. Küçük şekilli olanda en son dinlediğiniz şarkının veya podcastin kapak görselini, adını ve sanatçının ismini görebiliyorsunuz. Büyük olanda ise son dinlediğiniz 5 şarkının bilgileri gösteriliyor. Öte yandan her iki boyutta da widget’ın üzerine tıklayarak, uygulama içerisinden doğrudan müziğin veya podcastin detay sayfasına ulaşabilirsiniz.

iPhone'lar için Spotify widget'ları kullanıma sunuldu!

Spotify’ın yeni getirdiği widget’lar, yalnızca iOS 16 işletim sistemini çalıştıran iPhone’ları destekliyor. Eğer telefonunuz bu şartı karşılıyorsa, App Store üzerinden Spotify’ın 8.8.26 sürümlü güncellemesini indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Spotify’ın geliştirici ekibi tarafından paylaşılan bilgiye göre, güncelleme yapılmasına rağmen kilit ekranınızdaki widget’lar çalışmıyor ise iPhone’unuzu kapatıp yeniden başlatmanız gerekiyor. Eğer bu yöntem sorunu çözmediyse, daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Kaynak