YouTube, geçtiğimiz günlerde tasarımını büyük ölçüde değiştirerek kullanıcılarının daha kolay gezinti yapmasını hedeflediğini duyurdu. Video paylaşım devi, uygulama içinde arka plan rengini videonun tonlarıyla aynı yaparak daha uyumlu bir görünüm sundu. YouTube, şimdi de kanal sahiplerinin izleyicilerle Canlı Soru – Cevap fonksiyonunu getirdi. Peki özelliğin detayları neler ve nasıl kullanılacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

YouTube Soru – Cevap özelliği, canlı yayınlarda kullanılacak!

Sosyal medya platformu YouTube, içerik üreticilerin canlı yayınlar üzerinden etkileşim kurmasını sağlamak için Canlı Soru – Cevap özelliğini duyurdu. Yenilik, canlı yayın sırasında izleyicilerin soru sormasını sağlayacak. Kanal sahipleri, bu fonksiyonu kullanırken konuyla ilgili açıklama yaptığı sırada soruyu sabitleyebilecek. Fonksiyonun amaçlarına bakınca Instagram’dan aşina olduğumuz özelliklerle benzerlik gösteriyor.

Sosyal medya devi YouTube, Soru – Cevap özelliğini sunarken şu açıklamaları yaptı:

“Canlı yayınlarınızı daha da etkileşimli hale getirecek Canlı Soru- Cevap özelliğini tanıtıyoruz. Yeni özellik, doğrudan Canlı Denetim Odası’ndan yayınlarınız ve Premier’leriniz sırasında canlı sohbette Soru-Cevap oturumları oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır. Canlı Soru-Cevap ile izleyicileriniz tarafından yazılan bir dizi konuyla ilgili soruyu yanıtlarken daha kolay bir topluluk oluşturabilirsiniz. Bu seçenek, akışınızı izleyenlerle etkileşim kurmanın başka bir harika yolu olan Canlı Anketlerin yanında görünecektir. “