YouTube, internet tarihinin en köklü video akış devi platformu konumunda yer alıyor. Fakat Netflix ve Disney Plus gibi platformların da pazara girmesiyle birlikte özellikle son yıllarda çok kan kaybetti. YouTube, bu durumu tersine çevirmek için bünyesinde dizi ve film yayınlamaya karar verdi. Peki YouTube’un üstünde çalıştığı yenilik için detaylar neler? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

YouTube, film ve dizilerle Netflix’e dönecek!

Video akış devi, özellikle son yıllarda Netflix’in tüm dünyada yaygınlaşmasıyla birlikte çok kan kaybetti. Fakat platform, TV kanalı gibi dizi yayınlayarak bu problemi çözmek istiyor. Hatta bu yenilikle ilgili testlere bile başlamış durumda.

YouTube, dizi ve filmleri bünyesinde yayınlamak için gerekli medya firmalarıyla görüşme yapmaya başladı. Teknoloji devi, bir yandan da ek olarak yenilikle ilgili sınırlı kullanıcıda testlere başladı. Bu nedenle kısa süre içinde dizilerden filmlere hatta televizyon programlarına kadar birçok yayın yapması bekleniyor.

YouTube’un sunacağı yeni içerikler, televizyon kanallarında da olduğu gibi reklamlı şekilde şekilde hizmet verecek. Konuyla ilgili şirket sözcüsü şu açıklamayı yaptı:

“İzleyicilere kendileri için en önemli içeriği daha kolay bulmaları, izlemeleri ve paylaşmaları için merkezi bir hedef sağlamak için her zaman yeni yollar arıyoruz.”

Öte yandan akış platformu, içerisinde hali hazırda bazı filmleri bulunduruyor. Hatta televizyon kanallarının da hesapları, dizileri YouTube üzerinden yayınlıyor. Fakat tabii ki bunların akış halinde yayınlanmaları platform açısından bir ilk olacak. Ek olarak YouTube’un geniş kullanıcı kitlesine sahip olduğundan kaynaklı bu yeniliğin platforma iyi geleceği tahmin ediliyor.

Kaynak