Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, gün geçtikçe daha farklı yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Şirket, yıllar sonra önemli bir değişikliğe gidiyor. Gelen son haberlerle birlikte WhatsApp, yıllardır hiç değiştirmediği emoji klavyesinde değişikliğe gidiyor. İşte emoji klavyesinin yeni hali!

Yeni WhatsApp emoji klavyesi daha yenilikçi görünüme sahip

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, son zamanlarda yıllardır yenilik yapmadığı bölümlerde değişiklik yapıyor. Bugünkü haberlere göre şirket yine bir yeniliğe gidiyor. Bu yenilik ise WhatsApp emoji klavyesi tarafında olacak.

WhatsApp'tan yıllar sonra gelen yenilik! Emoji klavyesi değişiyor

Henüz geliştirme aşamasında olan yeni emoji klavyesi, WhatsApp’ın 2.23.9.2 kodlu Android beta sürümü ile ortaya çıktı. Göz önüne serilen yeni tasarıma baktığımız zaman eski görüntüyle arasında çok fark olmadığını görüyoruz. Ancak dama yenilikçi bir görüntü olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Uygulamanın şu anki sürümünde üst kısımda emoji kategorilerini, alt kısımda ise GIF ya da çıkarma seçenekleri yer alıyor. Yeni tasarımla birlikte bu görüntü değişecek. Bununla birlikte emojiler alt tarafta, arama ve diğer seçenekler ise üst tarafta olacak. Ayrıca emoji kategorileri bölümünün ise yine alt tarafta olma ya da tamamen kalkma ihtimali olabilir.

Tüm bunların dışında WhatsApp, son birkaç yeniliğini emojiler üzerinde yapıyor. Geçtiğimiz gün de şirketin animasyonlu emojiler üzerinde çalıştığı haberini yaptık. Bu yeniliklerin, emojilerin bazı kişiler tarafından sevilmemesi ile ilgili olup olmadığı da tartışılıyor.

WhatsApp'tan yıllar sonra gelen yenilik! Emoji klavyesi değişiyor

Söz konusu emoji klavyesi değişikliğinin kullanıcılara ne zaman ulaşacağı hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor. Bununla birlikte bu güncellemenin normal klavyenin tasarımında da değişikliğe neden olup olmayacağı da bilinmiyor. Bu bilgilere ulaşmak için beta sürümleri hakkında daha detaylı bilgilerin olması gerekiyor.

Kaynak