WhatsApp, 2017 yılında Snap ve Instagram Hikayeler gibi paylaşıldıktan 24 saat sonra silinebilen Durum özelliğini getirdi. Durum özelliği, WhatsApp kullanıcılar tarafından oldukça sevildi. Bugün WhatsApp, Durum için Sesli Notlar başta olmak üzere birçok özellik barındıran güncelleme yayınladı. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp Sesli Durum Notları, 30 saniyeye kadar kaydedilebilecek

WhatsApp, bugün kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına Durum için yeni özellikler sunan bir güncelleme yayınladı. Yeni olarak en çok dikkat çeken özelliklerden ilki, Sesli Durum Notları oldu. Anlık haberleşme platformunun güncellemesine göre artık 30 saniyeye kadar kaydedilen sesler, Durum güncellemeleri üzerinden paylaşılabilecek.

WhatsApp Sesli Durum Notları sayesinde kullanıcılar, bir konu hakkında açıklama yapmak istediklerinde pratik bir şekilde buradan yararlanabilirler. Sesli Durum Notları dışında gelen bir diğer özellik ise Durum için gizlilik alanında oldu.

Yeniliğe göre platform üzerinden durum güncellemesi paylaşacak kişiler, belirli bir hedef kitle seçebilecek. Seçtikleri belirli hedef kitle sayesinde paylaştıkları durum güncellemelerini, sadece tercih ettikleri kişiler görecek.

WhatsApp Durum için gelen özelliklerden bir tanesi daha yine Instagram’dan uzun zamandır görmeye alışkın olduğumuz bir fonksiyon oldu. Bu yeni özelliğe göre WhatsApp kullanıcıları, rehberindeki bir kişinin durum güncellemesi paylaşması halinde emoji ile tepki verebilecek.

WhatsApp ayrıca Durum güncellemesi paylaşan kişileri platform içerisinde daha çok ortaya çıkarmak için de bir özellik sundu. Bu özelliğe göre WhatsApp’tan Durum paylaşan kişilerin profil fotoğrafının çerçevesinde yeşil bir halka olacak. Bu halkaya tıklayarak ne paylaştığı görünecek.

Yeniliklerin tamamı, test aşamasındayken daha önce tek tek WABetaInfo tarafından paylaşıldı. Şu anda da sırasıyla tüm kullanıcılar için sunuluyor.

Kaynak