Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bugün yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemenin ilginç olan tarafı ise geçtiğimiz günlerde yayınlanan, çıkartma oluşturmayı kolaylaştıran güncellemeye benzer şekilde yalnızca iOS tarafına çıkartılması oldu. Öyle ki WhatsApp yeni özelliği yalnızca iOS 16 kullanıcıları için olacak. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp’ın yeni özelliği sadece iOS 16’da kullanılabilir!

Geçtiğimiz günlerde özel çıkartma yapmayı kolaylaştıran güncellemenin ardından sadece iOS tarafında kullanılabilen yeni bir özellik daha eklendi. Öyle ki WhatsApp’ın yeni özelliğiyle artık iPhone kullanıcıları görselden metin çıkartabilecek. İlk başta beta kullanıcılarına sunulan yeni özellik, bugün itibariyle indirilebilir durumda. Ayrıca özellik iOS 16 API’lerini kullandığı için yalnızca iOS 16’ya özel olduğunu belirtelim.

whatsapp yeni özellik

23.5.77 sürümüyle birlikte gelen güncellemeyle birlikte görselden resim çıkartmak için yeni bir buton ekleniyor. Metin içeren resimi otomatik olarak algılayan uygulama, bu buton sayesinde görseldeki metni kopyalamanıza olanak sağlıyor. Ayrıca bir kez görüntülenen fotoğraflarda gizlilik önlemleri nedeniyle bu özelliğin kullanılmadığını belirtelim.

iOS 16 kullanıcısıysanız uygulamayı Appstore üzerinden güncellemeyi ihmal etmeyin. Son güncellemeyle beraber WhatsApp, son dönemde mesajlaşma deneyimini kolaylaştıracak özellikler ekliyor. İlk olarak WABetaInfo üzerinden paylaşılan özellikler sayesinde kullanıcılar pek çok farklı özelliği mesajlaşırken kullanabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde eklenen bir diğer özellik ise sesli durum kaydetme özelliği. Artık yeni özellik sayesinde sadece ses kaydederek durum paylaşabiliyorsunuz. Sesli durumu kaydedebilmek için Durum sekmesine gidip kalem işaretine dokunun ve mikrofon simgesini basılı tutarak mesajınızı kaydedin. Maksimum 30 saniye boyunca ses kaydedebileceğinizi unutmayın.

Kaynak