WhatsApp, mobilden sonra uzun ek olarak uzun süredir masaüstü sürümde de kullanıcılarına hizmet veriyor. Fakat uygulamanın mobil sürümde yer alan özelliklerinin tümü, masaüstünde aynı şekilde mevcut değil. Bu nedenle WhatsApp, web sürümü geliştirmek ve güçlendirmek adına eksikliklerini neredeyse günden güne tamamlıyor. Platform, şimdi bir özellik daha eklerken dikkat çekti. Peki, bu yenilik nedir ve ne işe yarayacak? Habere hep birlikte göz atalım.

WhatsApp, masaüstü sürümde kişileri paylaşmaya izin verecek!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, artık masaüstü sürüm üzerinde kişileri paylaşmaya izin verecek. Bu sayede kullanıcılar, WhatsApp’ında var olan kişileri istedikleriyle paylaşacaklar. Paylaşılan kişiler, alıcı tarafından kolayca rehbere eklenecek.

Kişileri paylaşma özelliği, Microsoft Store’de bulunan Windows için WhatsApp beta 2.2247.2.0 güncellemesiyle bazı kullanıcılara sunuldu. Fakat kararlı sürüme ne zaman geleceği henüz belirsiz. Yenilik, aynı zamanda, WABetaInfo blog ve resmi Twitter hesabında paylaşıldı.

WhatsApp, son zamanlarda yaptığı değişikliklerde masaüstü sürümü ön planda tutuyor. Platform, geçtiğimiz günlerde WhatsApp Web‘e giriş yaparken şifre belirleyebileceğini açıkladı. Bu sayede hesabın açık kalması durumunda bile gizlilik açısından daha güvenli bir kullanım deneyimi oluşturacak.

Anlık haberleşme uygulaması, eksik olan Aramalar sekmesini de yakın zaman önce web için getirdiğini açıkladı. WhatsApp masaüstü için Aramalar sekmesi sayesinde daha önce yapılan görüşmeler masaüstünde görünecek. Aramalar, uygulamanın kenar çubuğunda Sohbetler ve Durum sekmesinin ortasında yer alacak.

Kaynak