Elon Musk’ın başa geçmesinin ardından yıllardır süre gelen politikalarında köklü bir değişim yaşayan Twitter, para odaklı çalışmalarını sürdürüyor. İş insanının başa geçmesinin ardından hemen hemen her gün bir olayla karşımıza gelen şirket, gözünü kripto paralara dikmiş durumda.

Twitter, kripto cüzdan sistemi üzerinde çalışıyor

Elon Musk’ın son yıllarda kripto paralar üzerindeki ağırlığı herkesin malumu. Öyle ki iş insanı, birçok kez tek cümlesiyle borsada büyük dalgalanmalar yarattı. Twitter’ı satın aldıktan sonra Musk, demeçlerinde sık sık platformun daha fazla para kazanması gerektiğini söylüyor.

Twitter kripto cüzdan

Bu amaçla yola çıkan Musk’ın son icraatı da belli oldu. Son gelen bilgilere göre Twitter, kripto cüzdan sistemi üzerinde çalışıyor. Eğer işler planlandığı gibi giderse kullanıcılar, platformda bir cüzdana sahip olacaklar ve hem ödemel hem de yatırım yapabilecekler. Dogecoin ödemelerine izin veren blok zinciri tabanlı bir sosyal medya platformu fikri de gündemde.

Musk’ın “tek tıkla para gönderme, para yatırma ve çekme” girişimi geniş çaplı bir fikir olarak önümüze çıkıyor. İş insanı geçtiğimiz günlerde personelle yaptığı toplantısında platform içinde gerçekleştirmek istediği planlarını anlattı.Musk’ın Twitter üzerinden para kazanma isteği, zaten biliniyordu. Şimdi ise Twitter bankacılık hizmetleri için gerekli çalışmaların başlatılması gerektiğini çalışanlarına iletti.

Twitter kripto cüzdan

Elon Musk, Twitter 2.0 olarak isimlendirdiği yeni dönem kapsamında bu köklü değişimleri istiyor. Ancak iş insanı, şirket çalışanlarıyla iyi bir ilişki kurmuş durumda değil. Birçok çalışanını işten kovan Musk, daha fazla kişinin işten çıkmasını ve kalanların da yüksek verimde çalışmasını istiyor. Fenomen iş insanı, bir e-postayla çalışanlarına ültimatom verdi.

Kaynak