Instagram kullanıcıları profillerine kişisel bilgilerinin yanı sıra bir de link ekleyebiliyorlar. Kullanıcılar bu link üzerinden, takipçilerini diğer sosyal medya hesaplarına ya da içeriklerine yönlendirebiliyor. Instagram şimdiye kadar profilde paylaşılan link sayısını bir ile sınırlı tutuyordu. Ancak bu durum artık değişiyor.

Instagram artık kullanıcılarına yeni bir link ekleme özelliği sunacağını açıkladı. Sosyal medya devi bundan böyle kullanıcılarının Instagram profil biyografilerine beş adede kadar bağlantı eklemelerine ve Facebook hesaplarını bağlamak için ayrı bir simge eklemelerine olanak sağlayacak.

Kullanıcılar, mobil uygulamada Instagram profillerini düzenleyerek bağlantı ekleyebilck. Sunulan yeni özellik ile kişilerin her bir bağlantıya başlık verebilecek ve istedikleri gibi sıralayabilecek. Profile ikinci bir bağlantı eklendiğinde, ilk bağlantının yanında “ve 1 diğer bağlantı” ibaresi belirecek. Bu kısma tıklandığında kişinin eklediği diğer bağlantılar görülebilecek.

Instagram’da özellikle fenomenler profillerine Linktree bağlantılarını ekleyerek takipçilerini diğer içeriklerine yönlendirebiliyordu. Kullanıcılar bu sayede Instagram takipçilerinin diğer sosyal medya hesaplarından ve içeriklerinden haberdar olmasını sağlıyordu.

Instagram’ın sunduğu yeni özellik ile birlikte ise kullanıcıların Linktree gibi siteleri kullanma zorunluluğu ortadan kalkacak gibi görünüyor. Yeni link ekleme özelliğinin Instagram kullanıcıları tarafından olumlu bir şekilde karşılanması beklenirken Linktree gibi sitelerin bu duruma karşı nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.

Kaynak