Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

Lee Cooper Case Study

 

Marka Hakkında

Lee Cooper, 1908 yılında İngiltere’nin doğusundaki Londra’da kurulan köklü bir moda markasıdır. Dünya genelinde kaliteli ve stil sahibi giyim ürünleri sunan Lee Cooper, uzun bir geçmişe sahip olup, yenilikçi tasarımlarıyla moda dünyasında tanınmıştır.

Projedeki Problemler & Zorluklar

Sitenin teknik alt yapısından dolayı oluşan sorunlar SEO performansını oldukça olumsuz yönde etkilemekteydi. Aynı zamanda web sitemizin tarama bütçesi tarafında da problemleri olduğunu keşfettik. Bunun akabinde içerik tarafını da ele aldık ve burada bulunan eksikleri tespit ederek optimizasyon sürecini başlattık.

Proje Hedefleri & Alınan Aksiyonlar

Sitemizde öncelikli olarak Crawl Budget ve İçerik tarafında yaşanan problemleri göz önüne alarak aksiyon planını oluşturduk. İçerik tarafında kategorilerimizde thing page sorunları olan sayfalar öncelikli olacak şekilde zaman kaybetmeden çalışmalarımızı başlattık.

 

Sitemizin crawl budget tarafını optimize edebilmek ve taranabilirliğini iyileştirebilmek adına web sitesinde “Robots.txt, Sitemap.xml, Canonical Tag, Status Checking, Internal Link, JS ve CSS” tarafında bir takım optimizasyonlar sağladık. Yaptığımız Log analizi ile birlikte tarama problemini çözümledik, daha sonra kullanıcı deneyimini iyileştirebilmek ve arama motorları tarafında daha fazla görünürlük elde etmek adına “Meta Tag Opt., Cannibalization Sorunları, Footer Opt., Header Opt., Breadcrumb, Custom 404 ve Yapısal Veri İşaretlemeleri” tarafında yaşanan teknik sorunların bir çoğunu giderdik. ve bunlara ek olarak “Zararlı Bağlantılar, Kategori İçerikleri, Blog İçerikleri, Yeni Sayfa Kurguları, Ürün Sayfalarının Geliştirilmesi, Beden Sayfası Oluşturulması” gibi bir çok farklı noktaya dokunarak optimizasyonlar sağladık.

Proje Sonucu

1 Ocak 2023 – 31 Mayıs 2023 aralığındaki Analytics datasını 1 Ocak 2024 – 31 Mayıs 2024 Analytics datası ile kıyasladığımızda organic trafiğimizde  %114, new users datamızda %140, oturum süremizde %45 artış gözlemlenmiştir.

3rd Araçlar Üzerinde Organik Trafik

semrush-leec-data

Proje Sorumlusu: Enes Gültekin

0