İsotlar Motor Case Study

 

Marka Hakkında

İsotlar Motor 1965 yılından bu yana, dünyanın lider otomotiv ve motosiklet markalarının distribütörlük ve servis hizmetleriyle faaliyetlerini yürütmektedir. Yıllardır devam etmekte olan operasyonel çalışmalarda ürün çeşitliliğine sahip markalar ile kazandığı deneyimi yeni yatırımlara aktararak istikrarlı büyüme elde etmiştir.

 

Projedeki Problemler & Zorluklar

Web sitemizde bulunan hatalı SEO kriterlerini, crawl budget optimizasyonunu ve içerik stratejilerini kurgulayarak hayata geçirmeyi hedefledik.

 

Kullanıcı deneyimini iyileştirebilmek ve arama motorları tarafında daha fazla görünürlük elde etmek adına “Meta Tag Opt., Footer Opt., Header Opt., Breadcrumb, Custom 404 ve Yapısal Veri İşaretlemeleri, Robots.txt, Sitemap.xml, Canonical Tag, Status Checking, Internal Link, JS” tarafında yaşanan teknik sorunların olduğunu gözlemledik.

 

Proje Hedefleri & Alınan Aksiyonlar

Markamızla aktif iletişim kurarak hangi anahtar kelimelerde olmak istediklerini dinledik buna ek olarak keyword research yaparak fırsat anahtar kelimeleride notlarımıza dahil ettik. Peugeot motosiklet, Lambretta motosiklet , Brixton motosiklet, BSA motosiklet, UM motosiklet , Malaguti motosiklet, Horwin motosiklet ve Govecs motosiklet vb. kelimelerindeki pozisyonlarımızı iyileştirerek 1, 2 ve 3.  sıralarda yerimizi almayı başardık.

 

Blog tarafındaki içerik stratejileri ile mevcut sıralamaları iyileştirip ve yeni anahtar kelimelerde pozisyonlar kazanarak organik trafik payımızı arttırma hedeflerimizi başarılı bir şekilde sağladık.

 

Proje Sonucu

1 Şubat 2023 – 31 Mayıs 2023 aralığındaki Analytics datasını 1 Şubat 2024 – 31 Mayıs 2024 Analytics datası ile kıyasladığımızda organik trafiğimizde  %170, new users datamızda %185, oturum süremizde ise %127 artış gözlemlenmiştir.

 

3rd Araçlar Üzerinde Organik Trafik

 

İsotlar Motor Ahrefs fnl

 

enes_gultekin

 

 

 

Proje Sorumlusu: Enes Gültekin

Client

İsotlar Motor

Date