Twitter’ın kullanıcı hesaplarına doğrulama rozetini ücretli olarak eklemeye başlamasının ardından tüm sosyal platformlar, benzer bir abonelik sistemine yönelmeye başladılar. Son olarak Meta, Instagram ve Facebook için ücretli abonelik sistemini duyurdu. İlerleyen süreçte Meta Verified programına katılan kullanıcılar, abonelik ücretlerini ödedikleri sürece sosyal medya hesaplarında mavi tik sahibi olabilecekler. İşte Meta Verified sisteminin detayları ve fiyatı

Instagram ve Facebook için mavi tik ücreti açıklandı!

Instagram ve Facebook’un ücretli abonelik sistemi kademeli olarak belirli ülkelerde dağıtılmaya başlandı. Türkiye için de ön katılıma açılan Meta Verified, aylık 279,99 TL tutarında bir abonelik ücretiyle kullanıcıyla buluşturulacak. Abonelik sisteminden faydalanan ilk kullanıcılar arasında yer almak isteyenler, bekleme listesine dahil olabilecekler.

Instagram Mavi Tik

Meta Verified ile kullanıcılara sağlanan avantajlar mavi tik ile sınırlı değil. Aboneler;

  • Kendilerine ait içerik ve görselleri kullanan sahte hesapları tespit edip önlem alabiliyorlar.
  • Sosyal medya hesaplarıyla ilgili yaşadıkları problemler veya diğer tüm konularda destek alabilecekleri özel bir destek ekibine ulaşabiliyorlar.
  • Yayımladıkları içerikleri çok daha geniş bir kitlenin karşısına çıkarabiliyorlar.
  • Hikaye ve Reels paylaşımlarında özel çıkartmalar kullanabiliyorlar.

Tüm bu ayrıcalıklar ve kullanıcılara daha sonra sağlanacak avantajlar, 279,99 TL tutarındaki bir abonelikle erişilebilir durumda.

Meta Verified programına kaydolup mavi tik almak için belirli bazı kurallar var. Hesabınızı doğrulamak için 18 yaşından büyük olmanız ve kendi adınız ile açılmış bir hesaba sahip olmanız çok önemli. Söz konusu koşulların sağlanmadığı durumlarda aboneliğin diğer avantajlarından faydalanıyor olsanız da profilinize mavi tik ekleyemeyeceksiniz.

Kaynak