Close
k

Projects

Contact

News

Let's connect

Enplus SEO Case Study

Marka Hakkında

Enplus, küçük ev aletleri ve mutfak gereçleri sektörlerinde dünyanın lider birçok markasının Türkiye distribütörlüğünü yürüten Multi Brand Mağaza Zinciridir. Müşterilerinin ev ve işyerlerinde ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda en uygun çözümleri üretiyor. Bünyesinde barındırdığı Sage, Bertazzoni, Sub-Zero Wolf, Hitachi, Solis, Wüsthof ve Caso gibi alanında dünya devi markaların en yeni ve teknolojik ürünlerini tüketicileri ile buluşturan Enplus, aynı zamanda WMF, Miele, Zwilling, Staub, Kitchenaid, Jura markalarının da satışlarını gerçekleştiriyor.

Projedeki Problemler & Zorluklar

Sitemiz arama motoru botları tarafından doğru taranmıyordu. Kopya sayfalar oldukça fazla ve cannibalization sorunları vardı. Fazlaca olan low content sayfalara SEO uyumlu içerikler eklendi. Product sayfalarında mobil uyumluluk problemleri vardı. Schema, hatalı ve eksik yapılmıştı aynı zamanda kullanıcıyı doğru yönlendirecek şekilde işaretleme yapılamıyordu. 

Proje Hedefleri & Alınan Aksiyonlar

Enplus brand olarak güçlü bir marka olmasının yanı sıra bünyesinde bulundurduğu markaların ürünlerini kullanıcılara sunan bir markadır.

Sitenin crawling sağlığını iyileştirerek taranabilirlik sorunlarını ortadan kaldırdık. Content geliştirmeleri ile kullanıcı sorgularına cevap veren bir yapı oluşturduk. Page speed iyileştirmeleri ile kullanıcı deneyimini artırırken, SEO sağlığını da yükselttik. Orphan page, Internal link building, Görsel optimizasyonlar, Sitemap vb. SEO kriterlerini de optimum konuma getirdik.

Özellikle mutfak gereçleri, bıçaklar, tavalar, tencereler, marka sayfaları gibi güçlü olan kategorilerimiz özelinde iyileştirme çalışmaları yaparak sıralamalardaki yerimizi yükseltmeyi ve organik trafik payımızı arttırmayı hedefledik.

Proje Sonucu

22 Haziran 2022 – 22 Eylül 2022 aralığındaki Analytics datasını 22 Eylül 2022 – 22 Aralık 2022 Analytics datası ile kıyasladığımızda organic trafiğimizde  %41, new users datamızda %40, oturum süremizde %14 artış gözlemlenmiştir.

22 Haziran 2022 – 22 Eylül 2022 aralığındaki GSC datasını 22 Eylül 2022 – 22 Aralık 2022 GSC datası ile kıyasladığımızda click datamızın %45 impression datamızın %33  arttığını gözlemlemekteyiz.

 

Ekip Lideri: Mustafa Uzun

Proje Sorumlusu: Refik Aslandoğdu

0