Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, son yıllarda üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarına daha iyi hizmet vermeyi planlıyor. Bu amaçla yola çıkan şirket, kullanıcılarının çok beklediği bir özelliği daha test ediyor.

Twitter, ücretli abonelik hizmeti için düzenleme düğmesini test ediyor

Sosyal medya platformu Twitter, birçok kişiye göre iletişimin ve bilgi aktarımının en hızlı yapıldığı arenalardan birisi. Hal böyle olunca yazılan bir yanlış kelime ya da harf, kaos ortamına zemin hazırlayabiliyor. Şirket, bunun önüne geçmek için “Tweet düzenleme düğmesi” özelliğini test ediyor.

Tweet düzenleme düğmesi, atılan tweet’lerin yeniden güncellenmesinin önünü açıyor. Ancak belirli bir sınırı var. Şirket, düzenleme yapmak için sadece 30 dakika tanıyor. Sonrasında düzenleme düğmesi iptal oluyor. Ayrıca bu süre içinde en fazla beş düzenleme yapma hakkı tanınıyor.

Tweet düzenleme

Şirket, bu özelliğini ilk olarak ücretli abonelik hizmeti Twitter Blue’ya getirecek. Daha sonrasında ücretsiz aboneliklere geleceği belirtilse de şirketten böyle bir açıklama yapılmadı. Test süreci, açıklanmayan bir ülkede denenmeye başlayacak. Twitter, özelliği şu ifadelerle duyurdu.

Düzenlenmiş bir Tweet görürseniz, bunun nedeni düzenleme düğmesini test etmemizdir. Bunu deniyoruz ve iyi olacak.

Tweet düzenleme

Twitter, yeniliklerle adını duyurmaya çalışsa da son dönemde Elon Musk ile girdiği satın alma ve ardından dava süreciyle gündem oldu. Şirket, Elon Musk’ın şirketi zor duruma düşürdüğünü belirterek dava açmıştı. Ancak süre.te ibre bir Musk’a bir Twitter’a yöneliyor. Görünen o ki şirket, uzun bir süre bu konuyla anılmaya devam edecek.

Kaynak