Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından sosyal medya platformu sık sık tartışmalara konu oldu. Sosyal medya platformunda gelir gelmez birçok değişiklik yapan Musk, şimdi de Twitter üzerinde önemli bir güncelleme ile arayüzü büyük oranda değiştirecek.

Twitter arayüzünde önemli bir güncellemeye sahne olacak

2023 yılında Twitter’ın arayüzünde önemli bir değişikliğe merhaba diyeceğiz. Elon Musk, geçtiğimiz gün paylaştığı bir gönderi ile yeni güncelleme hakkında ilk ipuçlarını da paylaştı. Buna göre artık sayfayı yana kaydırarak takip edilen kişilerin tweet’leri ve diğer gönderiler arasında geçiş yapılabilecek.

Elon Musk paylaştığı bir gönderi ile yapılacak olan yenilikleri şu şekilde duyurdu:

Önerilen ve takip edilen tweet’ler, trendler, konular vb. arasında geçiş yapmak için yana kaydırmaya izin veren yeni Twitter arayüzü Ocak’ta geliyor… O zamana kadar geçiş yapmak için ana ekranın sağ üst köşesindeki yıldız simgesine dokunun.

Yeni özellik ile birlikte artık Twitter ana sayfasında önerilen tweet’ler yerine takip edilen kişilerin tweet’lerine ulaşmak için ekranı sağ kaydırmak yeterli olacak. Aynı şekilde popüler konulara geçiş için de yine aynı yöntem kullanılabilecek.

Elon Musk’ın bu paylaşımına ve Twitter’ın sunacağı yeni özelliğe ise tepki gecikmedi. Uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, yeni özelliği eleştirdi. Paluzzi, Twitter’ın Ocak ayında sunacağı yeni özelliğin zaten daha önce kullanıldığını ve kullanıcıların memnun kalmadığını ifade etti. Elon Musk’ın tweet’ini alıntılayarak cevaplayan Paluzzi şu ifdeleri kullandı:

Merak ettim… #Twitter’ın Eylül 2021 ile Şubat 2022 arasında üzerinde çalıştığı, ardından Mart 2022’nin başlarında yayınlayıp 5 gün sonra (15 Mart 2022) kullanıcılar memnun kalmadığı için kaldırdığı bu özelliği mi kastediyorsunuz?

Kaynak