OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, başta Google olmak üzere birçok teknoloji firmasının yapay zeka alanındaki çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz yıl Google Mesajlar uygulamasında tasarım değişikliği yapan şirket, şimdi de yapay zeka destekli cevap özelliği üzerine çalışma yürütüyor.

Google Mesajlar, yapay zeka destekli cevap verebilecek

9to5Google ekibi, Google Mesajlar uygulamasının beta sürümünde yeni bir buton keşfetti. Emoji butonunun hemen üstünde yer alan buton, yapay zeka destekli cevaplar için kullanılacak.

Google Mesajlar, yapay zeka destekli cevap verebilecek

Butonun işleviyle ilgili araştırma yapan ekip, yeni özellik kullanıldığında şimdilik “TODO!” yazdığını açıkladı. Gelecekte, Google’ın tam bir mesaj oluşturmak için yapay zeka araçlarından biriyle (yakın zamanda piyasaya sürülen Bard veya onun temelini oluşturan LaMDA teknolojisi) çalışacağı tahmin ediliyor.

Kullanıcılar, butona tıkladığında oluşturulan mesajı otomatik olarak gönderilmeyecek. Tekrar okuma ve gönder tuşuna basıp basmayacağınıza karar verme şansınız olacak.

Bugün, Mesajlardaki Akıllı Yanıt, en son iletinin bağlamına göre bir avuç basit yanıt sunabiliyor. Yeni üretken yapay zekanın, bugün mevcut olan olağan kısa ifadelerden daha derinlemesine yanıtlar sunarak Akıllı Yanıt özelliğinin yerini alması bekleniyor.

Google, bir süredir yapay zeka destekli görüntü oluşturma yazılımı Imagen adlı platform üzerinde çalıyor. Kullanıcıların benzersiz fotoğraflar göndermek için, Google Mesajlar uygulamasına Imagen entegrasyonu gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Kaynak