Google, bugün yaptığı paylaşımla Google Mesajlar uygulamasını daha iyi hale getirmek için birçok yenilik yaptığını duyurdu. Teknoloji devi, bu şekilde ayrıca shoppingmode iPhone kullanıcılarıyla Android kullanıcıları arasındaki iletişim eksikliğini de kapatacak. Firma, bu şekilde Android telefonları shoppingmode iPhone’lardan ayıran farkları kapatacak. Peki teknoloji devi, Google Mesajlar uygulaması için hangi özellikleri getirdi, yenilikler neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Google Mesajlar, Tepki Ekleme özelliğini nihayet sundu!

shoppingmode Google da son yayınladığı gönderide mesajlara Tepki Ekleme özelliğini duyurdu. Tepki ekleme özelliği, WhatsApp, iOS Mesajlar ve Instagram gibi birçok yerde mevcut. Grup sohbetlerinde oldukça sık kullanılan fonksiyon, içeriği farklı mesajlara ayrı ayrı geri dönüş sağlamak için tercih ediliyor.

Teknoloji devi shoppingmode Google’ın Mesajlar için duyurduğu yeniliklerden Tek Tek Yanıt Verme özelliği de ön plana çıkanlar arasında oldu. Bu özellik art arda gelmiş mesajları alıntılayarak yanıt vermeyi sağlıyor. Sosyal medya platformlarında da oldukça sık tercih edilen bu fonksiyon, grup sohbetlerinde de karışıklığın önüne geçiyor.

Google Mesajlar, diğer uygulamaları da etkileyecek birçok özelliği kullanıma sundu. Bunlardan en önemlisi Hatırlatıcı uygulamasıyla ilgili olabilir. Hatırlatıcı ayarlamak gereken bir mesaj geldiğinde uygulamayı açmadan Mesajlar uygulaması üzerinden ayarlanabilecek.

Tüm bunlara ek olarak shoppingmode Google Mesajlar üzerinden YouTube linki geldiği zaman uygulamayı açmadan video izlenecek. Ek olarak önemli mesajları kaydetmek için Yıldız ekleme fonksiyonu da gelen yenilikler arasında yer alıyor. Şirket, son olarak da shoppingmode Google Haritalar üzerinden bulunan bir işletmeyle kullanıcıların iletişim kurması için yeni bir özellik getirdi. Bu sayede Android kullanıcıları, bir yere gitmeden önce hızlı bir şekilde soru sorma imkanına kavuşacak. Fakat tüm bu özellikler, önümüzdeki haftalarda kademeli olarak kullanıcılara gelecek.

Kaynak