WhatsApp, bugün resmi blog hesabından yaptığı paylaşımla Android cihazlar için Avatar özelliğinin müjdesini verdi. İlk olarak Instagram üzerinden tasarlanabilen Avatar’lar şimdi WhatsApp üzerinden de kullanılabilecek.

iOS birkaç yıl önce kendi kullanıcılarına özel Memoji yaratma ayrıcalığını sunmuştu. Fakat Android kullanıcılarının bu özellikten yararlanamıyordu. Test aşamasında olan yenilik sayesinde artık Android kullanıcıları da WhatsApp üzerinden kendi özel Avatar’larını kullanabilecek. Peki, detaylar neler? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Avatar tasarımları, WhatsApp profil fotoğrafı olarak kullanılabilecek!

WhatsApp, Android kullanıcılarının tasarladığı Avatar’lar sayesinde kendilerini daha rahat ifade edebileceklerini açıkladı. Ek olarak da yine bu sayede kullanıcılarının kimliklerini dijital ifadeyle kişiselleştirebileceklerini düşünüyor.

Android WhatsApp kullanıcıları, Avatar tasarladıktan sonra tıpkı iOS için Memoji’lerde olduğu gibi çıkartma paketi şeklinde kullanabilecek. WhatsApp kişileriyle de paylaşılabilecek Avatar çıkartma paketleri, ek olarak profil fotoğrafı yerinde ayarlanabilecek.

Avatar özelliği bazı beta test kullanıcılarında şu anda çalışıyor. Fakat test aşamasında olan özelliğin kararlı sürüme ne zaman geleceği şimdilik belirsiz durumda.

Anlık mesajlaşma uygulaması ayrıca ek olarak otomatik sohbet gruplarını sessize alma özelliğini de test ediyor. Platform, yakın zamanda grup katılımcı sayısını artırarak 512’den 1024’e çıkarmıştı. Otomatik sessize alma özelliğinin ise gruplardaki katılımcı sayısının 512’ye ulaştığında kendiliğinden açılacağı tahmin ediliyor.

Bu sayede kalabalık gruplara eklenen kullanıcılar, mesaj yoğunluğu yaşamadan önce otomatik olarak bildirimlerden uzak kalacak. Otomatik sessize alma özelliğinin de kararlı sürüme ne zaman geleceği ise şimdilik belirsiz durumda.

Kaynak